Taşova Gazetesi Tarih: 18 Kasım 1971 Perşembe Sayı:35

Taşova Gazetesi başlığı

TEBRİK

Sayın okurlarımızın mübarek Ramazan Bayramlarını kutlar, bu ulvi ve mutlu günün İSLÂM ve bütün İnsanlık alemine hayırlı olmasını Yüce Tanrıdan niyaz ederim.

Ali Rıza Günaydın

TEBRİK

Mübarek Ramazan Bayramının müşteri, dost ve akrabalarıma. tüm Taşova halkına ve milletimize hayırlı olmasını Yüce Tanrıdan dilerim.

Selâhattin Gümüşoğlu
TÜCCAR

TEBRİK

Sayın Taşovalı’ların, müşteri, dost ve akrabalarımızın yabancı ülkelerde bulunan bütün vatandaşlarımızın Ramazan Bayramlarını kutlular saadetler dileriz.

Bekir Ve Hüseyin ŞAHİN
Tüccar Terzi
TAŞOVA

Mektuplara Cevaplar
(Ali Rıza Günaydın)

Vatandan uzakta çalışarak hayatlarını kazanmak, hısım akraba ve çocuklarına, dolayısıyle milletine daha faydalı olabilme savaşı veren sayın hemşerilerimizden mektuplar almaktayız. Hemen hepsi Taşova Gazetesinin kendilerine bir hasret dindirme aracı gibi geldiğini söyleyip gazete personeline teşekkürlerini arz ediyorlar.

Biz elimizden gelen bütün imkânları seferber ederek birçok maddi ve manevî güçlüklere göğüs geriyor ve bu gazeteyi yaşatmaya çalışıyoruz. Allah’a inanarak ve güvenerek söylüyoruz ki, yaşatacağız da.

Matbaa malzemeleri ve kâğıda 8 ay gibi kısa bir mazimiz olmasına rağmen 2 kere yüklü zam gelmiştir. Buna rağmen fiyatımızda bir değişiklik yapmadığımız gibi gazetenin kalitesini her geçen sayıda biraz daha yükseltmeye çalıştık. Şimdiye kadar çıkan sayılarımızı tetkik edenler bunu açık seçik göreceklerdir.

Samimi teşvik ve takdirleriniz bize, daha İyi hizmet etmede şevk verecek ve şu küçük gazetenin yaşamasını sağlıyacaktır.

(Devamı S. 4 de)

Odun Sıkıntısı Hala Giderilemedi

Kış mevsiminin neredeyse ortasına geldik, odun davası halâ halledilemedi. İlk fırsatta, parası olanlar veya bu hususlarda tecrübeli olanlar ihtiyaçlarını fazlasıyla temin edip odunsuz kalanlara kıs kıs gülmektedirler.

En son dün, şimdiye kadar odun alamamışlara 2 şer ster odun verildi ve geriye odun alamayan bir sürü aile daha kaldı.

(Devamı S. 4 de)

(Bşt. S. 1 de)

Odun tevziindeki bu aksaklıklar, odun alamayanlar arasında haklı olarak infiallere sebep ol-makta, bu işlerde adam kayırma bulunduğu söylenmektedir. 2 ster yerine daha fazla odun verildiği, ve böylece tevzide adaletsizlik yapıldığı söylentileri bir tarafa diğer yandan Taşova’dan Amasya’ya giden odunların şahıs depolarında bir at arabasının 125,00 TL, na satıldığı söylenmektedir.

Bunlar eğer doğru ise birkaç kişinin para kazanması pahasına şu mübarek günlerde fakir -fukaranın odunsuz bırakılması hiç bir ölçüye sığmaz.

Milletlerin seyyarelere Gidip gelmeyi başardığı şu asırda, bir ilçenin en basit, basit olduğu kadar da mühim bir derdinin halledilememiş bulunması ne büyük gericiliktir, varın siz hesap edin artık.

Örnek Bir Davranış

Kimsesiz çocukları eğitmekle görevli Amasya Yetiştirme Yurdunun ihtiyacı olan 100 sterlik Odun partisi S .S TAŞOVA Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından ücretsiz olarak taşınmıştır. Kooperatif Yöneticilerini, bu örnek hareketlerinden dolayı tebrik ederiz.

Kaçak Odun Taşıyan Traktör Müsadere Edildi

Kaçak odun taşıyan Traktör Müsadere Edildi.

Telisayağı mevkiinden 3 ton kaçak odunu Taşova ya getirmekte olan uluköy halkından Hasan Ulutaş’a ait traktör Destek orman Şefliğine bağlı muhafaza memurları tarafından yakalanmış, traktör ve kaçak odunlar müsadere edilmiştir.

Müsadere edilen traktör satışa çıkartılarak 25 000 TL karşılığında satılmıştır.

Dank!

TAVSİYE

İlçemizde hüküm süren odun sıkıntısı üzerine sıkıntı zedelere bir tavsiyemiz var.

İlçeden giderilmeyen ihtiyaçlar nereden giderilir? Vilayetten tabi.

Bizim vilayetimiz neresi? Amasya.

Öyleyse Amasya’da kesilmiş odunun bir at-arabası 125,00 TL, nı satılmaktadır.

Çok sıkışanlar oradan giderebilirler ihtiyaçlarını.

A.RG.

İlçemizde Yiyecek Fiyatları

FİATLAR

İlçemizde yiyecek maddelerinin fiyatları şöyledir:

Tereyağ        25.00 TL
Et                 15.00
Zeytinyaği     13.50
Sana             10.00
Vita               12.00
Domates         3.00
Biber               3.50
Patlıcan           3.50
Soğan             1.00
Lahana            1,00
Üzüm              4.00
Elma               3.50
Mandalina       3.50
Portakal          3.00
Fasulye           4.00
Salatalık          4.50
Ayva               3.50
Yumurta          0.75

Ligin 2. Devresi Başlıyor

Amasya Mahalli liginin ikinci devresi 28-11-1971 pazar günü yapılan maçlarla başlayacaktır. Birinci devrede başarılı olamayan Taşova gençlik Kulübü, ikinci devrede daha başarılı olmak için sıkı şekilde çalışmışlardır.

..

Tüm PDF’leri İçin Tıklayınız

..

Yorum Ekle