Taşova Emniyetinden Dolandırıcılık Uyarısı

Taşova İlçe Emniyet Müdür vekili Yılmaz Polat,  telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

Ev ve cep  telefonlarından aranan vatandaşlarımız dolandırıcılar tarafından mağdur edilmeye çalışıldığını ifade eden Polat,

“Dolandırıcılar telefonla arayarak kendisini asker, polis, savcı veya kamu görevlisi olarak tanıtırlar. Hesaplarınız terör örgütü tarafından kullanılıyor ya da kimlik bilgileriniz üzerinden yeni hesaplar açılmış, bu hesaplar örgüt tarafından kullanılıyor diyerek sizi kandırmaya çalışırlar.

Devamlı olarak size telsiz sesi dinletirler, ülke menfaatini ve şehitleri anlatırlar. Bu şahıslar sizi arayıp paranızı veya altınınızı sorarlar.

“Gerçek polis ve savcı sizi telefonla arayıp para veya altın sormaz”

Gerçek polis ve savcının telefonla arayarak altın veya para sormaz diyen Polat

“Bankadaki bütün paranızı çektirirler. Çektiğiniz parayı veya yanınıza aldığınız altınları bir yere bırakmanızı ya da hesaba yatırmanızı isterler.

Bunlar dolandırıcıdır inanmayın. Gerçek polis ve savcı sizi telefonla arayıp para veya altın sormaz. Gerçek polis ve savcı telefonla operasyon yapmaz. Gerçek polis ve savcı sizi en yakın karakola veya emniyet müdürlüğüne çağırır.

Emniyet teşkilatı olarak uyarıcı anonslar ve dağıtılan görseller vasıtasıyla halkımızın bu konuya duyarlılığını artırmaya çalışıyoruz. Ayrıca banka ve PTT görevlileri ile sürekli irtibat halinde bulunuyor ATM cihazları çevresinde de gerekli önlemleri alıyoruz” dedi.

Polat, vatandaşların bu tür durumlarla karşılaşmaları halinde vakit kaybetmeden kendilerine ulaşmalarını isteyerek hiç bir devlet görevlisinin, vatandaşı arayarak para veya ziynet eşyası istemeyeceğini sözlerine ekledi.

 

.

 

Yorum Ekle