Amasya İtimat

TAŞOVA DİN GÖREVLİLERİ PANEL DÜZENLEDİ

    Taşova Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği tarafından Müftülük toplantı salonunda (Pembe Salon)  16 Ekim 2008  Perşembe günü Camiler Ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla “Çağımızda Din Görevlisi Ve Din Hizmeti” konulu bir panel düzenlendi. İlçe Vaizi Ömer Ali Koç’un yönettiği panele Merkez Çarşı Camii İmam-Hatibi  ve  Taşova Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Aytaş,  Merkez Garaj Mescidi Müezzin-Kayyım’ı Kaya Alparslan, Merkez Yeşilırmak Camii Müezzin-Kayyım’ı M. Akif Tuna  konuşmacı-panelist olarak katıldılar.

İki oturumda gerçekleşen panelde çağımızda Din görevlisinin sahip olması gereken misyon ve vizyonu, Camilerde halka sunulan Din hizmetinde karşılaşılan problemler ele alındı.
Din görevlilerinin ve halkın yoğun ilgi gösterdiği panelin sonunda bir değerlendirme konuşması yapan İlçe müftüsü İlyas Akyazı; “Bu tür organizasyon ve toplantılardan da anlaşılıyor ki Din görevlisi çağın gereklerine göre  ihtiyaçlarını ve karşılaştığı problemlerin çözüm yollarını çok iyi bilmektedir.” dedi.
Panelin sonunda İlçe Müftüsü İlyas Akyazı, bazı Din görevlilerini, yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür belgesi ile taltif etti.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.