TAŞOVA DİN GÖREVLİLERİ DERNEĞİNDEN BELEDİYE VE ESNAFA ZİYARET

Taşova Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyelerinden başkan Merkez Çarşı Camii İmam Hatibi Hüseyin Aytaş, başkan yardımcısı Yemişen Camii Müezzin- Kayyım’ı Bayram Yıldırım ve dernek sekreteri Merkez Garaj Mescidi Müezzin Kayyım’ı Kaya Alparslan; Taşova Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz’a ve   ilçemizin marketlerine Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle 14 Ekim 2008 Salı günü bir dizi ziyaretlerde bulundular.

Belediye Başkanlığı makamında, ”küreselleşen dünyada insanların dine ve din hizmetlerine ne kadar ihtiyaç duydukları ve kalabalıklar arasında yalnızlaşan 21. yüzyıl fertlerinin elinden tutacak en güvenilir elin Din görevlisi eli olduğu” Dernek yöneticileri tarafında dile getirildi.

Başkan Mustafa Korkmaz ise Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirip, tüm din görevlilerinin Camiler Ve Din Görevlileri haftasını kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Marketleri ziyaret esnasında da Din görevlisi profili, vizyon ve misyonu hakkında çeşitli görüşlerini market çalışanlarıyla paylaşan dernek yönetimi şu hususun altını önemle çizmişlerdir. ”Din görevlisi hayatın her safhasında insanlarla buluşmalı ve onların maddi ve manevi tüm dertlerine ortak olup sevinçlerini paylaşmalıdır. Doğumdan ölüme kadar her an Din görevlisine duyulan ihtiyaç aynı zamanda ona olan saygıyı da yanında gerekli kılmaktadır. İnsan özellikle çağımızın koşuşturmasında muhakkak manevi bir rehbere lüzum görür ki bu rehber elbette cami ve din görevlileri olacaktır.”

Yapılan ziyarette Dernek yöneticileri esnafın yoğun ilgi, alaka ve mazhariyetine şahit olarak ve bu nedenle tüm esnafa teşekkür ettiler.

2008.10.14 Din Görevlileri Derneği Ziyaretleri

Yorum Ekle