TAŞOVA DERNEKLERİNDE FİNALE DOĞRU

Taşovalı Derneklerin Birlik ve beraberlik içerisinde Ortak paydalarda birlikte hareket, bireysel etkinliklerde birbirlerine destek vermelerine olanak sağlayacak bir yapı içerisinde faaliyetlerini sürdürmelerini teminen var olan Taşova ve Çevre Köyleri Derneğinin etkin çalışmalar yapmasının sağlanması konularında Dernek Başkanları ile daha öncelerde bir kaç defa toplantı yapılmış olmasına rağmen hala bir ilerleme ve çalışma yapılamamasını bu sureçte yeniden bir iştişare gereği üzerinde   çalışmalar yapan Taşova Tekke Köyü dernek Başkanı Hasan SEVRAN ve Taşova Borabay Kasabası Derneği yönetim kurluu üyesi İsa GÜLER Maliyetlerini kendilerinin üstlendiği Bir Kahvaltı ile Taşova derneklerini buluşturdular.

02.12.2012 Pazar saat 10.00 da Taşova Ballıdere Dernek Başkanı Özlem Hatun Çıra’nın reklam ve tanıtım organıazsyon müdürlüğünü yaptığı OTTOMAN ASGANE ‘’Osmanlı Mutfağı ‘’ restaurant işletmesinde yapılan kahvaltıya katılım hayli fazla oldu.

Oturum başkanılığını Önceki Dönem Amasya İl Derneği Başkanı olan Birol Gegin YAptı.

Açış konuşmasını Organızasyon tetip komıtesi adına İsa GÜLER yaptı. Yukarıda da belittiğimiz gerekçeler ile Taşova derneklerinin Pasif durumda birlik ve beraberlikten uzak artık geç kalınmış olmasına rağmen bır an önce bu birlikteliğin kurulması yönunde çalışmak adına bu iştişare toplantısını yapmayı uygun bulduk .Bizim amacımız Taşova Bırlığı oluşturmak. Bunuda önceki iştişare toplantılarında da dıle getirdik ,ancak hala bu konuda elle tutulur bir çalışma yapılmadığını görduk. Taşova Derneğimiz Kurulduğu gunden bugune Taşova ve çevre köyleri derneği olarak çalışmalarının Derneklerın beklentilerine cevap olamadığını görduk .Sn Başkanımıza bu konuda söz vermek isteriz ,teşekkür ediyorum ‘’dedi.

Taşova ve Çevre köyleri derneği başkanı Op.Dr.Osman Karaslan yaptığı konuşmasında ‘’Derneğimizin kurucu başkanıyım .Beklerdim kı bu derneğimize siz dernek başkanlarımızında destek vererek hem öneriler getirmenizi hemde yapılacak çalışmalarda etkin görevler almanızı ,ancak gördümki bizler Taşova için çalışmak isterken yalnız bırakıldık. Bu gune kadar yapılan bu bağlamdakı toplantılarda çıkan sonuç ise hıç toplantı yapılmamışcasına başa dönuldu. Ben Derneğimizin kapanmaması noktasında mecburen görev aldım. Emekler verılerek kurulan derneğimizin kapanmasına gönlüm razı olmadı.

İşlerimizin yoğunluğu nedenı ıle yönetim olarak yalnızda bırakıldığımız için etkin olamadık .Ancak şu aşamada ben sizler toplanıyor iştişraler yapıyorsunuz diye yönetimi bırakıp olağanustu kongreye gıdecek değilim. Ancak sözvermenız halinde her dernek Başkanı Taşovalılar derneğimize üye olur , üyelik sürecinde de 45 gunluk yasal sureyı tamamladığında Olağanüstü kongreye gideriz her dernek başkanı yönetime girecek şekilde oluşturulacak yenı bır revıze çalışması ile yola benım başkanlığımda devam edilebilir.

Bu bir öneridir. Ancak sizler bunu uygun bulmaz farklı bir çalışma içerisinde olursanız , Taşovalılar Birliği söylentılerı var kı ,Birlik kurmanız mumkun değil ancak dernekler bir araya gelerek FEDERASYON kurarsınız bende Taşovalılar derneği olarak kurulacak federasyona hemen uye olurum .’’dedi.

Taşovalılar dernek Başkanı Op.Dr OsmanKaraaslan ve İştişare toplantısı komıte başkanı İsa GULER dışında Diğer dernek başkanları ve temsilcileride söz aldı gundem ile ilgili görüşlerini belitti.

Yararlı ve faydalı bir iştişare toplantısı ardından taraflar görüşlerini ortaya sundu.

SONUÇ====

ŞİMDİ ..karar derneklerin … Ya Taşovalılar derneği Başkanı Op.Dr.Osman Karaslan’ın dediği gibi Taşova’lı dernekler , Taşova İlçe ve Çevre Köyleri derneğine Üye olur ve yeni oluşacak yönetim kurulu dernek başkanlarından oluşur , 2. Seçenek Taşovalı Dernekler Bir Taşovalılar Federasyonu kurarlar.

İştişare İştişare ,toplantı toplantı. Kamuoyunu bır yılı aşkın süreçte meşgul eden bu konu nihayetınde TAŞOVA için hayırlı olacak bir sonuçla umuyoruz ki her iki ihtimalin oluşmasında da da Taşova DERNEKLERİNİN BİR DURAĞAN DÖNEMI ATLATARAK etkin çalışmalar sergileme için start verecektir.

Not: Kahvaltılı iştişare toplantısının hemen bitimi ile başlayan kulisler de şunu gördukki. Tüm tartışmalar Taşova için ,Tüm sertleşmeler Taşova için..ve devamında Toplantının arkasından hemen dağılınmayarak Bir sonrakı gelişmeler üzerinde görüşmelerde başladığını bu sürecin hızlandığını görmekte ayrı bır renklilikti.

Yorum Ekle