Amasya İtimat

TAŞOVA DA DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

 TAŞOVA DA DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

     06 Mar 2011 Pazar günü saat 13.00 da Etkinlikler çerçevesinde bir eğlence düzenleyen Atatürkçü Düşünce Derneği  Taşova Şubesi üyeleri  ve davetliler gönüllerince eğlendi.

  Torunlar Çadır Restaurantta gerçekleştirilen programın, saygı duruşu ve İstiklal Marşının Okunmasına müteakiben  açılış konuşmasını yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Sebiha Torun Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, yaptığı konuşmada “Bugün kadınların sahip olduğu haklar , Avrupalı kadınlardan çok daha önce Atatürk tarafından, Türk kadınına verilmiştir. Kadın haklarını savunmak, onun mirasını da savunmaktan geçiyor. Atamızı bu vesileyle bir kez daha minnetle anıyoruz.Bizim toplumumuzun başarısızlığının sebebi kadınlarımıza olan kayıtsızlığımızdan ileri gelmektedir.”dedi

     Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sekreteri Cihan Sancak yaptığı konuşmada; ”Bu gün Taşova’nın insanı Taşova’nın özgür Cumhuriyetçi kadınları, Taşova’nın ilçe olduğu zaman ziyarete gelen devlet görevlilerini karşılayacak kadar cesur ve sivil toplum örgütlerinde görev almış insanlardır. Bu Türkiye’de ilktir, bu ilki yaşayan ve yaşatan Taşova’da bu gün daha güzel şeyler bekliyoruz” sözleri ile güncel konulara da değindi.

    Amasya’dan gelen misafirlere ve davetlilere  yemek  ikram edilirken, CHP Kadın ve Gençlik kolları görevlileri karanfil dağıttı. Piyanist Orhan Türkoğlu’nun çaldığı hareketli müzik eşliğinde kadınlar gönüllerince eğlendi, halaylar çekti, çekilişler yapıldı.

CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.