TAŞOVA’ DA ANLAMLI KAMPANYA

 

Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı ve Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak halka çağrıda bulunan TESOB Başkanı Süleyman Torun ve TOKSOY Derneği Başkanı Kazım Özdemir; “Alışverişinizi Taşova’dan yapınız esnafımız kazansın!” adı altında bir kampanya düzenlediler

Konu ile ilgili TESOB adına açıklama yapan Torun; ” Değerli hemşerilerimiz;
Her geçen gün güzelleşen ama küçülen Taşova ile karşı karşıyayız. Bana ne anlayışını bir tarafa bırakarak Küçük sanayicisi, Köylüsü ve Esnafı ile bu küçülmede hepimizin payı var. Birbirimizin ayağına kurşun sıkıyor, bindiğimiz dalı kesiyoruz. Birbirimize karşı gıybet ve iftira da çok maharetliyiz.  Fakat acı ama şu gerçekler sivil toplum kuruluşları olarak önce bizleri sonra hepimizi yakından ilgilendiriyor. Taşovalı esnafımız aynı malı satarken küçük farkla da olsa küçük hesaplar yaparak köylümüz ihtiyacını çevre il ve ilçelerdeki esnaftan gideriyor. Müdürlerimiz, memurlarımız yine öyle… Taşovalı esnafımız gün boyu hiç satış yapmamışken, çorap almaya, çay-şeker almaya, araç tamir ve bakımı için dışarı gidiyoruz. Biz bu halde iken, Taşova’da 7 tane fırın varken Erbaa’dan ekmek ve simit geldiğini biliyor muydunuz. Sormak lazım dışarıdan gelip Taşova’da konut yapma yarışına giren müteahhitlere, Taşova’dan kaç işçi çalıştırıyor ya da kaç torba çimento vb. mal alıyor? Kurbanlık satışı için Taşovalı esnafın Erbaa pazarına alınmadığını biliyor muydunuz. Hac ve umre için tercih ettiğimiz yabancı firmaların kaçından hayır hasenat için geri para  dönüyor… Örnekler çok, sayacak olsak bu şekilde uzayıp gider.” şeklinde konuştu.

TOKSOY Başkanı Özdemir ise yaptığı açıklamada; “Taşovalı Hemşerilerimiz:
Araçlarımızın bakımından tutunuz, yemek yemeye, giyim, gıda ve benzeri ihtiyaçlarımızı Taşovalı esnafımızdan yapalım.” Komşu komşunun külüne muhtaçtır.” Atasözümüzü hatırlayarak, biz birbirimize her zaman lazımız. Cenazemizde, düğünümüzde, hastalığımızda ilk önce komşumuz koşuyor. Taşovamızı büyük bir gemi kabul edersek bu gemiyi batırmadan limana ulaştırmak bizim elimizde. Gelin hep birlikte bu çağrıya kulak verelim. Alışverişimizi yerli esnafımızdan yapalım, Taşova’mız kazansın.” dedi..

 

Yorum Ekle