TAŞOVA ÇÖL OLMASIN DİYEN KADINLARIMIZDAN BÜYÜK DESTEK..

Ali Osman Kaymak
Amasya Gümüşhacıköylüler Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği (GÜMYAD) Dernek Başkanı ve mesleğinde çok başarılı Av-Sadiye Çelik dernek faaliyetleriyle, mesleğindeki bilgi ve kültürüyle Amasya deyince her yerde birlik beraberlik adına tüm Amasyalılarla paylaşımı yardımlaşmayı prensip edinmiş bir Amasya sevdalısı..
Av. Sadiye Çelik başkanımızın Amasya ve Tokat civarında ve doğa harikası yaylalarımızda, köylerimizde siyanürlü altın aramaya izin verilmesiyle insanlarımızın haklı mücadelelerinde yaylaların çöl olmasın direnişinde halkla bütünleşerek sosyal medyadaki canlı yayınlarla paylaşımlarla mücadele etmesi gerçekten halkımızı tarafından takdirle karşılanıyor..
Her hafta Facebook sayfasında canlı yayınlarıyla değişik canlı yayın programlarına katılarak kadınların örgütlenmesini sağlıyor..
Av. Sadiye Çelik’in halkımızı bilgilendirmesi, halkın ve dernek yetkililerin görüşlerini ve bilgilerini paylaşarak Amasya ve Tokat insanının sevgisini saygısını kazanması bildi..
Bu akşam yine yörelerimiz çöl olmasın sloganıyla canlı yayın programında halkımızla bütünleşerek reyting rekoru kıran başkan Av. Sadiye Çelik’in moderetörlüğünde bu akşamki konukları eski devlet bakanlarımızdan Önay Alpago, yaylalarınız çöl olmasın platform sözcüsü Nermin Özcan, TAŞDEF Yönetim Kurulu üyesi Özlem Hatun Çıra
ve ses sanatçısı Sevgi Aslan’ın canlı yayına katılarak halkın yoğun ilgisini çekmesini bildiler..
Yörelerimizin çöl olmasına karşı kadınlarımızın haklı mücadelelerde ön planda olması büyük bir fedakarlık örneğidir..
Bu çalışmalarda kadınların birlik olmasına öncülük eden Av. Sadiye Çelik ve her zaman katkılarıyla destek veren duyarlı kadınlarımıza teşekkür ediyoruz..
Bu yayın gibi bilgilendirme öneri ve fikirleriyle faydalı faaliyetlerin devamını diliyoruz.

Yorum Ekle