TAŞOVA BELEDİYESİNDEN İMAM HATİP LİSESİNE YGS’YE HAZIRLIK DESTEĞİ

TAŞOVA BELEDİYESİNDEN İMAM HATİP LİSESİNE YGS’YE HAZIRLIK DESTEĞİ

Taşova Belediye Başkanı’ndan mezun olduğu okulun öğrencilerine YGS’ye hazırlık ve moral desteği.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk “Hiçbir sorununuz kalmadı, size sadece çalışmak kalıyor”

Aynı zamanda bir eğitimci olan Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk 15/01/2015 Perşembe günü, kendisinin de mezun olduğu Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere test kaynakları ve moral destek ziyaretlerinde bulundu.

Ziyaret programının açılışında bir konuşma yapan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Öker “Gençler, her birinizin mutlaka bir üniversite eğitimi alarak hayata atılmanızı arzu ediyoruz. Bu minvalde sizlere yardımcı olabilecek, ivme sağlayacak her türlü çalışmayı yapmaya hazırız ve yapıyoruz da. Sağ olsunlar Belediye Başkanımıza bir ziyaretimizde çalışmalarımızı anlatırken Sayın Başkanımız öğrencilerimize küçük de olsa kaynak temininde hizmetleri olabileceğini söylediler ve sizlere dağıtmak üzere YGS’ye hazırlık kitap ve dergileri hediye ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra sözü alan Belediye Başkanı Bayram Öztürk “Ben aslında buraya, bu sıralara, bu yuvaya yabancı değilim. Öğrenciliğim, gençlik yıllarım buralarda geçti. O yüzden burası benim için ayrı bir değere sahip. İmam Hatip okullarının yıllarca önü kapalı tutuldu, İmam Hatip mezunları yıllarca horlandı, dışlandı, katsayı engelleri konularak yükseköğretime geçmeleri engellendi. Artık şimdi hiçbir sorunumuz ve sorununuz kalmadı. Buralara gelen öğrenciler yıllarca maddi imkanları olmayan öğrenciler oldu. Fakat günümüzde parasal imkansızlığı ileri sürerek yüksek eğitim hevesiniz ortada kalmasın, parasızlıktan okuyamıyorum veya nasıl olsa babam beni okutamayacak diye hedeflerinize engel koymayın. Gerek Kaymakamlığımız, gerek özel konumlu vakıflar ve okullarda öğretmen ve idarecilerimiz ellerinden gelen maddi desteği sağlıyorlar. Biz de belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz arzu ettiğimiz ölçüde değil. İnşallah önümüzdeki zaman sürecinde maddi sıkıntılarımızı bertaraf ettikçe ilçemiz eğitim ve öğretimine çok çok maddi-manevi katkımız olacak. Gerek katsayı engeli gerek parasal engelleri dert edinmeyeceğiniz için size sadece çalışmak kalıyor, arkadaşlar…” dedi ve önümüzdeki günlerde yeni binamızın yapımına başlanacağını ve bittiğinde daha rahat bir ortamda ve mekanda eğitim öğretim görüleceğini söyledi.

Konuşmaların ardından sembolik olarak birkaç öğrenciye Başkan Bayram Öztürk ve Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan tarafından test kaynak ve yardımcı kitap ve dergiler verildikten sonra ziyaret sona erdi.

CIMG2843 CIMG2844 CIMG2845 CIMG2846 CIMG2850 CIMG2851 CIMG2853 CIMG2855 CIMG2856 CIMG2857 CIMG2861 CIMG2862 CIMG2864 CIMG2865 CIMG2866 CIMG2872

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.