Taşova Belediyesinden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

 

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile iki ayrı etkinlikte gündüz ilçede esnaflık yapan bayanlara  çiçek verirken akşam ise öğretmenevinde yemekte bir araya geldi.

Öztürk

“Bizler Belediyecilik görevimizi yaparken diğer yandanda sosyal belediyeciliğin gereği olarak sosyal projelere  dokunarak farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz.Geçmişte yaptığımız gibi toplumumuzun çeşitli kesimleri ile bir araya gelerek sorunları birinci ağızdan dinlemeye gayret ediyoruz.

Türkiye nüfusunda olduğu gibi ilçemizde de nüfusun yarıya yakını bayanlardan oluşmaktadır.Her zaman söylüyoruz erkek egemen bir kültürde yaşıyoruz.

Taşova nüfusunun yarısını oluşturan ve bizden hizmet bekleyen bayanlar bizim için çok önemlidir.

Baktığımızda yolların çamur lu tozlu olmasının bile sonucu bayanlara ulaşıyor.Çünkü o çamuru ve tozu yine bayan temizliyor.

Hizmetin aksamasında da mağdur olan kadınlardır ,hizmetin artması kalitesinin yükselmesinde de en çok faydalanan yine kadınlardır.

Kadınlar İslam dini ile birlikte değer kazanmıştır.Cennet annelerin ayağı altındadır  sözüde ilk defa bizim dinimizde söylenmiştir.Birileri bizim dinimize karşı böu lafları atmaya kalksada bunu kabul etmemiz mümkün değildir.

Kadınlarımız hem Osmanlı zamanında  hem Kurtuluş savaşında  hem de 15 Temmuz darbe girişimi esnasında büyük fedakarlıklar ve kahramanlıklar göstererek şehir olmuşlardır.

Kadınlarımız Türk toplumun devlet yapısında,siyaset yapısında,ekonomisinde ve birçok noktada  etkili olmuşlardır bu yeterlimi değil bunun dahada üstünde olmasını temenni ediyoruz”dedi.

 

 

 

Yorum Ekle