TAŞOVA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN DUYURU

0

DUYURU

           06.12.2012 Tarih ve 25674 Sayılı Resmi gazetede yayınlanan Nüfusu ikibin’nin altındaki  559 Belediyenin tüzel kişilikleri ilk mahalli idareler genel  Seçimlerinden geçerli olmak üzere kaldırılarak bu beldeler  köye dönüştürülür denilmektedir.

 Bu bağlamda kapanacak beldeler arasında ilçemize bağlı 9 Beldede bulunmaktadır.

Bunlar; Uluköy, Esençay, Boraboy, Destek, Alpaslan, Ballıdere, Belevi, Akınoğlu, Özbaraklı beldeleridir.

Bu sebeple;
         İlçemizde yaşayan bütün vatandaşların, 5940 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu Gereği 20 iş günü içerisinde adres kayıtlarını ikamet ettikleri yere yaptırmaları gerekmektedir.
         Adres kayıtlarını yasal süre içerisinde yaptırmayanlara 390. TL oturmadığı halde oturuyormuş gibi gerçeğe aykırı beyanda bulunup adres kaydı yapmayanlara da, 782. TL idari para cezası uygulanmaktadır.
         Ayrıca , yine 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunun 67. Maddesin de İse;

Spekülatif  haber ve yazı yazılarak;

Gerçeğe aykırı yerleşim yeri veya  Cüzdan talep belgesi veren köy veya mahalle muhtarları ile herhangi bir işlem sebebiyle nüfus müdürlüğüne gerçek dışı beyanda bulunanlar ve bunlara tanıklık edenler altı aydan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır’’ Hükmündedir.

          Bu nedenle vatandaşlarımızın mağdur olmaması, her hangi bir cezai müeyyide ile karşılaşmaması için, dikkatli ve duyarlı olması ve adres kayıtlarını doğru ve zamanında yaptırmaları hususu;

 

Tüm Taşovalı hemşerilerimize SAYGIYLA duyurulur.

Taşova Belediye Başkanlığı

Yorum Ekle