Taşova-Ayvacık karayolu canlı yayında tartışıldı…

İlçemizi Karadeniz’e ve uluslararası Samsun-Çarşamba havaalanına daha kısa yoldan bağlayacak olan ancak 17 yıldır bir türlü bitirilemeyen Ayvacık karayolu için sosyal medyada  Moderatörlüğünü Yusuf Yücel’in yaptığı bir program gerçekleştirildi.

”Taşova / Ayvacık Kara yolunun bitirilmesi için konuşuyoruz” Adlı sosyal medya canlı yayınına. Eski Amasya İl Genel Meclis üyesi Gönül Hayati Özkan, Samsun Amasyalılar Derneği SAMASDER Dernek Başkanı Burhan Erginer, Taşova Belediyesi eski meclis üyesi ve Taşova Esnaf Odası eski yönetim kurulu üyesi  Yusuf Sümen,  Ahmet Güven, Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği Başkanı Yusuf Yücel katıldılar. Ayvacık-Taşova yolunun bitirilmesi halinde ekonomik,  sosyal ve kültürel hayata katkılarının anlatıldığı canlı yayında Haftada bir kez canlı yayın yapılması ve bu konuda mücadele için dernek kurulması kararına varıldı.

Taşova ilçesi Alpaslan beldesi ile Ayvacık ilçesi arasındaki mesafe 51 km Çarşamba hava alanına 68 km Erbaa 88 km Amasya 110 km . Mevcut durumda ise Amasya çarşamba hava alanı 149 km’dir. Taşova Ladik yolundan 150 km’dir. Erbaa 172 km olduğu vurgulanarak Ülke ekonomisine ve yörenin kalkınmasındaki yönleri tartışıldı.

Yetkililer, 2005 yılında inşaata başlanılan bu yolun bir an önce bitirilmesi için göreve davet edildi.

Yorum Ekle