TAŞOVA ARICILAR VE BAL ÜRETİCİLERİ DERTLİ ..

Kısa adı TABÜD olan Taşova Bal Üreticileri Derneği seslerini duyurmak adına SEVDAMIZ AMASYA TV’de beğeniyle izlenen Salih Turgut ile Anadolunun sesi programında Canlı yayına katıldı. TAŞOVA- Sevdamız Amasya Tv Facebok tv yayınlar bölgemiz insanlarınca ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Program sunucu Deneyimli Dernekci Salih Turgut Anadolunun Sesi olmak adına Bölge Stk’ları ve  iş yerlerimizi canlı yayınlarla gündeme taşıyor. Pandemi süresince yapılan bu tarz yayınlar Boğalı Dağları Derneklerin tanıtımları Köylerin tanıtımları kısacası Yerelde sesini duyurmak adına faaliyette bulunan hemşehrilerimizce hayli ilgi gördü.

TAŞOVA BAL ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ Başkanı Yusuf Yücel ve Yönetim kurulu Üyelerinin 16.07.2021 cuma günü saat 21.00 yapılan Canlı yayına katılımları ve yaşadıkları sorunları dile getirdikleri yayında ORTAK KONU : Gezginci Arıcıların bölge Esnafına verdiği zararları masaya yatırdılar.

GEZGİNCİ ARICILAR MADDİ VE MANEVİ ZARAR VERİYOR Dernek Başkanı ve Yayına katılan Dernek Üyelerinim ortak bileşen konuları GEZGİNCİ ARCILAR oldu.

İKİ SAAT SÜREN CANLI YAYIN da Proğram sucusu Salih Turgut’un Arıcıların mekanlarına giderek  üreticilerin bizzat yerlerinde  röportajlarını vede Canlı yayına katılımları ilerde  canlı sorunlarını dile getirmelerine imkan verdi.

BAŞKAN Yusuf Yücel özetle yaptığı açıklamasında  şunları Söyledi. ” Öncelikle Sevdamız Amasya Tv yönetimine ve programcı Salih Turgut hemşehrimize bizlere böyle bir imkan verdiği sorunlarımızı dile getirmemize fırsat verdiği için Teşekkür ederiz. Ayrıca Canlı yayınımızda yoğun izlenme oldu. Bizler Bal üreticileri olarak yaşadığımızı ve çözüm arayışımızda tıkandığımız sebebiyle kamuoyu oluşturmak sesimizi duyurmak istedik. Bugüne kadar ben başkan olarak ilgili muhatap kurumlar nezdinde girişimler yaptım. Pek çok hemşehrimiz beni, olmayan bir sorunu var gösterdiğimi düşünüyordu belki de . Bal üreticisinin ne sorunu olacak ki  diyende oldu belki de ancak CANLI YAYINA katılım sağlayan gerek dernek üyemiz gerekse yönetim kadromuzdaki üretim yapan kardeşlerimiz AYNI KONUDA DERTLERİMİZİ paylaştık. Bizler yasal Koşullarda hakkımız aramak adına GEZGİNCİ ARILARINA biz sabit  yerleşim yapan arıcılar olarak uzağımızda yer gösterılmesini  bizlere arılarımıza zarar vermelerinin  engellenmesini  istedik ne yazık ki çözüm bulamadık. Canlı yayınımız ardında hukuki süreçte yasal yollardan  yine gündemimize dair çalışmalarımız devam ettireceğiz. Yetkili  mercilerin bizlerin sesine kulak vermesini arzu ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle