Taşova Ak Kadınlardan Kara Tehdit

11407083_10207050563930659_2971439374683196108_n 11400961_10207050563570650_3621584544641597240_n

Taşova Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Aslan Berber ile Cumhuriyet Halk Partisi Taşova İlçe Başkanı Ömer Özalp’ın Taşova Ak-Kadınlar facebook sayfasında ilçemiz İş-Kur çalışanları ile müdür ve yardımcılarına yönelik yayınladıkları tehdit ve hakaret  içerikli mesajlar üzerine ortak basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasında:

Değerli Taşovalı vatandaşlarımız.

İlçemiz Taşova Ak- Kadınlar isimli internet sayfasından 7 haziran 2015 genel seçimlerinden bir gün sonra İş-Kur çalışanlarına, müdür ve müdür yardımcılarına yönelik aşağıda aslını yayınladığımız şekliyle  çok ağır bir biçimde, hakaret ve aşağılayıcı sözlerle saldırıda bulunulmuş ve açık açık tehdit edilmiştir. İlçemizde seçimlerin huzur içinde geçmesine azami özen göstermiş olmamıza rağmen Taşova Ak- Kadınlar isimli internet sayfasından seçimlerden hemen sonra kendilerine oy vermediklerini düşündükleri; iş- kur çalışanlarımızı, halkımızı, memurlarımızı, ahlaksızca aşağılayarak bundan sonra Taşova’da ekmeğini yiyip çanağına pisleyenlere göz açtırmayacağız, demek suretiyle insanlarımızı köpek, hayvan yerine koydukları, yok bundan sonra size rahat hodri meydan diyerek ilçenin huzurunu kaçırmak istedikleri yayınladıkları yazılardan anlaşılmaktadır. Ayrıca insanlara “MÜNAFIK” demek suretiyle iman ve inanç testine tabi tuttukları ve yine kendi partilerine oy vermeyenleri “ADİ” diyerek güya kendilerince kalite testinden geçirdikleri görülmüştür. İş-kur çalışanlarına “EMBESİL” ve “HAİN” gibi son derece aşağılayıcı sözler sarfederek insanımıza en ağır küfürleri etmişlerdir.  Bütün bu sözler kendi siteleri olan “TAŞOVA AK- KADİNLAR” adlı sitede yayınlandıktan sonra  diğer facebook sayfalarında yayınlanmaya ve paylaşılmaya başlanılıp tepkiler yoğunlaştıkça Taşova Ak- Kadınlar  isimli siteden 11. Haziran 2015 tarihinde saati 14.34 yeni bir açıklama yapılmıştır. Yapılan açıklamada; “Sitemize yönelik saldırıları kınıyoruz. Sitemiz ele geçirilip seçim sonrası paylaşımlar yapılmıştır. Fark ettikten sonra kaldırılmış olan uygunsuz paylaşım üzerinden siyaset yapılıp saygınlığımızın kaybedilmesi umuluyor. O paylaşımın bizimle ilgisi bulunmamaktadır. Adil bir seçime girdik ve emeğimizin karşılığını aldık. Ufak hesaplarla bizi yıldıramayacaklar.” Denilmiştir. Bu açıklama ile kendilerine ait olan Taşova Ak- Kadinlar sayfasından halkımıza bu hakaretlerin ve tehditlerin edildiğini kabul etmişlerdir. Ancak gelen tepkiler üzerine Taşova Ak- Kadınlar adlı sayfanın ele geçirildiğini iddia ederek inkar yoluna gitmişlerdir. Madem sayfanız ele geçirildi nasıl hemen anında sayfanızı geri aldınız. Yayına devam ettiniz? Tüm bunlar yapmış olduğunuz çirkinliğin üzerini örtemeyecektir. Hesabını kanunlar önünde vereceksiniz.

Saygıdeğer Taşovalılar

 Görüldüğü gibi seçimlerden umdukları sonucu alamayanların insanımıza ettikleri hakaretler açıkça görülmektedir. Yapmış oldukları çirkin siyaset ortadadır. İnsanları açıkça tehdit etmekten ve hakaret etmekten çekinmeyen bu insanlara karşı hukuk ve kanunlar önünde mücadelemiz devam edecektir. Taşova Ak- kadınlar sayfasından halkımıza, iş kur çalışanlarına, müdürlerimize , müdür yardımcılarımıza yapılan bu aşağılayıcı çirkin sözleri kınıyor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Aslan BERBER                                                          Ömer ÖZALP

MHP İLÇE BAŞKANI                                  CHP İLÇE BAŞKANI

 

 

 

 

 

Yorum Ekle