Amasya İtimat

TAŞİMDER ÜYELERİ İSTANBUL BAĞCILAR’DA FİLİSTİN GÜNDEMLİ TOPLANTI YAPTI.

Taşova İmam Hatipliler Derneği üyeleri Bağcılar’da bir araya geldi. Program, İstanbul’da yaşayan mezun Murat Avcı organizesiyle ve Avukat Ali Metin moderatörlüğünde Bağcılar Giresun Konağında gerçekleştirildi.

 

 

TAŞİMDER Başkanı Adnan Veli Gültekin, Başkan yardımcısı Muammer Öztürk, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Önder, Bağcılar Belediye Meclis Üyesi Uğur Özübek, Beyoğlu Selimiye Hatun Camii İmam-Hatibi Osman Gökrem, Kadın kollarını temsilen Kevser Öztürk ve 40’a yakın mezun katılırken, Geleneksel Kahvaltı programının  bu yıl gündemi Filistin idi.

 

 

Toplantı, Ali Metin’in konuşmasıyla başladı. TAŞİMDER Başkanı Adnan Veli Gültekin ise konuşmasında;
“Temennimiz; Filistinli kardeşlerimiz,  bir an önce zalim Siyonist İsrail’in tasallutundan kurtulmalarıdır. Filistin Devletinin bütün dünyaca tanınması için, bütün müslümanlar olarak elimizden gelen gayreti ve duayı yapmamız birinci vazifemiz olmalıdır…
Allahü teâlâ bütün Filistin ahalisinin yâr ve yardımcısı olsun” diyerek dernek faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunarak programa katılanlara teşekkürlerini sundu.

 

 

12 Kasım 2023 Pazar günü yapılan etkinlik sonrası yapılan açıklamada;
1-İsrail Filistin’de soykırım yapmaktadır. 2-Gazzenin savunması Anadolu’nun savunmasıdır, bilincindeyiz. 3.İsrail’i besleyen sermaye konusunda halkı bilgilendireceğiz Ve yerli malının tercihi ve yaygınlaşması için farkındalık oluşturacağız. 4.Üyelerimizin ve okul öğrencilerimizi insana yatırım kapsamında desteklemeye devam edeceğiz, diyerek maddeler üzerinde mutabakat sağlandı.

Yorum Ekle