TAŞDEF TURNUVA AÇILIŞI YAPILDI, MAÇ SONUÇLARI

Kısa adı TAŞDEF Olan Taşova dernekler Federasyonu Abdullah Türköz Futbol Turnuvası 24 Kasım 2019 Pazar günü saat 09.30’da başlayan müsabakalarla açılışı yapıldı. Açılış günü 8 maç oynandı ve 4 gurupta yer alan takımlar kıran kırana müsabakalar oynadı ve maçlar sorunsuz tamamlandı.

Turnuva Komite Başkanı Soner Öz ve komite üyeleri, Amasya Dernekler Federasyonu ADEF yönetiminin  etkin çalışmaları sonucunda ilk haftanın, hiçbir tatsız olay meydana gelmeden tamamlanması sevindirici oldu.
Turnuva Müsabakalarının oynandığı Sultangazi İlçesi Zara Ekinli spor tesislerinde Turnuvaya ilgi çok büyüktü.
Federasyona üye 16 dernek futbol takımının katıldığı turnuvaya futbolcuların yanı sıra dernek üyeleri ve futbolseverler büyük ilgi gösterdi.
Turnuvaya adını veren Taşovalı İş adamı Abdullah Türköz de açılışta Hemşehrilerini yalnız bırakmazken, Amasya Spor 1968 Futbol Kulübü Başkanı Metin Genç Amasya’dan gelerek turnuvaya katılan tüm futbol takımlarına başarılar diledi.
Amasya Dernekler federasyonu genel Başkan Vekili Turan Sayar da açılış gününde TAŞDEF’in yanındaydı.
Programın sunumu yapan Salih Turgut, 24.Kasım Öğretmenler Günü  nedeniyle tüm öğretmenlerin Öğretmenler gününü tebrik ederken, ”Başta Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk nezdinde tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi. Saygı duruşunun ardından Tüm katılımcılar hep birlikte İstiklal marşımızı okudular.
Taşova önceki Belediye başkanlarından Öğretmen Özgür Özdemir de hemşehrilerini yalnız bırakmayanlar arasındaydı.

TAŞDEF Genel Başkanı yaptığı konuşmasında tüm takımlara başarılar dileyerek, ”Turnuvaya maddi ve manevi destek veren başta turnuvaya ismini veren hemşehrimiz Abdullah Türköz bey başta olmak üzere emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

İş adamı Abdullah Türköz ise  konuşmasında; ”Turnuvanın hayırlara  vesile  olmasını diliyorum, inşaallah kimsenin  burnunun kanamadığı, dostlukların kazanıldığı bir  turnuva  olur” dedi.

SAAT 09.30’da oynanan müsabakalarda;
ULUKÖY 1-TATLIPINAR 2
TEKKE 3-DESTEK 2
ESENÇAY 2-DERELİ 2
SAAT 10.30’da oynanan müsabakalarda;
KUMLUCA 1-ARDIÇÖNÜ 1
BORABOY 2-ELMAKIRI 0
GEYDOĞAN 3-ŞAHİNLER 0
SAAT 14.00’de oynanan müsabakalarda;
TÜRKMENDAMI 2- ÇAKIRSU 2
SAAT 16.00’da oynanan müsabakada;
YAYLADİBİ 0-GÖKPINAR 0
sonuçları alındı.
Haber: Salih Turgut

Yorum Ekle