Amasya İtimat

T.C. TAŞOVA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Amasya İl, Taşova İlçe, 189 Ada, 18 Parsel, YEŞILIRMAK Mahalle/Köy, YEŞİLIRMAK MAH. GAZİOSMANPAŞA MEVKİİ Mevkii, Tapu kayıtlarında  tek katlı  ahşap ev ve bahçe vasfındadır,  yapı betonarme taşıyıcı sistemli 4 oda wc ve banyo olarak inşaa edilmiş olup,  yapının çatısı ahşap  ve üzeri kiremitle kaplıdır, pencereleri plastik doğramalı, dış kapısı çelik kapılı ve iç kapıları ahşap doğramalıdır,  dış ve iç  cephesi sıvalı ve üzeri boyalıdır, iç taban  kısımları laminant kaplama  olan yapının banyo ve wc kısımları  tabanları seramiktir, %35 yıpranma ve %5 eksik imalat olduğu gözlenmiştir. taşınmaz üzerinde 2 adet nar, 1 adet vişne, 1 adet asma,1 adet incir, 1 adet dut  ağacı bulunmaktadır.

Yüzölçümü     : 207,40 m2

İmar Durumu  : Yok

Kıymeti           : 99.130,00 TL

KDV Oranı     : %18

Kaydındaki Şerhler    : Dosyasında mevcut

  1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 16:00 – 16:10 arası
  2. Satış Günü : 01/07/2019 günü 16:00 – 16:10 arası

Satış Yeri        : ADLİYE YAZI  İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

———————————————————————————————————————–

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Amasya İl, Taşova İlçe, 189 Ada, 17 Parsel, YEŞILIRMAK Mahalle/Köy, YEŞİLIRMAK MAH. OTELLER CAD Mevkii, Tapu Kayıtlarında  tek katlı ahşap ev ve bahçe vasfındadır, tek katlı kargır binanın toplam alanı 90 m2’dir,  pres tuğla ile 4 oda wc ve banyo olarak inşaa edilimş, sonrasında içeriden ikiye bölünüp  iki ayrı girişli iki mesken  haline dönüştürülmüş, yapının çatısı ahşap ve üzeri kiremit  kaplıdır, pencereleri , dış ve iç kapıları ahşap doğramalıdır,  dış kısmında iki cephesi sıvalı ve üzeri boyasız, diğer iki cephe sıvasız ve boyasızdır, iç cepheleri  sıvalı  ve üzeri kireç boyalıdır, oda kısımlarında tabanları ve tavan kısımları  ahşap  kaplama olan yapının hol kısmının tabanları seramik  kaplamalıdır, taşınmaz %50 yıpranma ve %15 oranında eksik imalat olduğu görülmüş olup, taşınmaz üzerinde 1 adet kiraz, 2 adet nar, 3 adet vişne, 1 adet incir vardır.

Yüzölçümü     : 406,85 m2

İmar Durumu  : Yok

Kıymeti           : 149.075,00 TL

KDV Oranı     : %18

Kaydındaki Şerhler    : Dosyasında mevcut

  1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 16:20 – 16:30 arası
  2. Satış Günü : 01/07/2019 günü 16:20 – 16:30 arası

Satış Yeri        : ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019

 

İskender ÖZTÜRK

Satış Memuru

110268

Yorum Ekle