Amasya İtimat

T.C. TAŞOVA İCRA DAİRESİ 2017/119 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya ili, Taşova ilçesi, Tepe Mah. Gökçelik Mevkii 117 ada 461 parsel A- 4 Blok 3. kat 18 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfında tam hisseli taşınmaz; kat irtifakı kurulu yaklaşık 3 yaşında 6 katlı betonarme asansörlü bina., daire yaklaşık 143,85 m2 alanda , odalar laminat kaplı, ıslak zeminler seramik,giriş kapısı çelik, iç kapılar mdf, iç duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalı, pencereler PVC doğramalı, mutfak dolaplı, ön taraf kuzey batı. cepheli taşınmaz, Taşınmazın yapı kullanım ruhsatı yoktur.
Adresi : Taşova ilçesi Tepe Mah. Gazi Sok. Altındağ sitesi A- 4 Blok 3. kat 18 nolu
Ana Taş. Yüzölçümü : 28.782,5] m2 Arsa Payı : 10/2920
Kıymeti :107,595,00 TL KDV Oranı : %1
imar Durumu : Taşova Belediyesi imar sınırları içerisinde toplu konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 09/03/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/04/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Taşova İcra Müdürlüğü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince İhale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden rnüteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,ilan olunur.08/12/2017

Yorum Ekle