Amasya İtimat

T.C. TAŞOVA İCRA DAİRESİ 2012/11 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Amasya İli, Taşova İlçesi, Yeşilırmak Mah. Samsun Cad. 177 ada  8 parsel ve 177 ada 19 parsel sayılı taşınmazlar : 177 ada 8 parsel 74,48 m2 beş katlı kargir apartman vasfında, 177 ada 19 parsel 30,25 m2 arsa vasfındadır. Beş katlı kargir apartman iki taşınmazın üzerine birlikte inşaa edilmiştir. Binanın zemin katı 100,11 m2 alanında, betonarme karkas inşaa edilen, katlar arası içten merdivenli, sahanlık ve basamakları mozaik kaplı, 1,2 ve 3 .katları yaklaşık 105,00 m2 alanında, zemin ve ranza katı dükkan, 1, 2, 3 ve teras katın yarısı mesken olarak kullanılan 5 katlı, her katta bir mesken, iki cepheli, dışı sıva üzeri kaleterasit sıva kaplı, ahşap pencereli, ahşap çatılı ve kremit örtülü, soba ısıtmalı, yaklaşık 30 yıllık bina; zemin kat , tek hacim olarak düzenlenmiş, taban karo mozaik, duvarlar sıva ve badanalı, kapı ve pencereli demir doğramadır. Meskenler bir salon, iki oda, mutfak, WC ve banyo olarak düzenlenmiş,  taban karo mozaik, banyo WC fayans kaplı, duvarlar sıva ve badanalı, kapı ve pencereli ahşap doğramadır. Teras kat 40,00 m2’dir.

Adresi : Yeşilırmak Mah. Kısmet Caddesi No: 3 Taşova

Arsa Toplam Yüzölçümü       : 104,73 m2

Arsa Payı        : Tam

İmar Durumu  : Ticari- konut alanında, bitişik nizam 4 katlı yapı alanı içerisinde kalmaktadır

Kıymeti           : 400.000,00 TL

KDV Oranı     : 3065 sayılı yasanın 17/4-l maddesi gereği KDV’den istisnadır

  1. Satış Günü : 15/09/2017 günü 11:00 – 11:10 arası
  2. Satış Günü : 13/10/2017 günü 11:00 – 11:10 arası

Satış Yeri        : Taşova İcra Müdürlüğü

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2017

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.