Amasya İtimat

SV AMASYASPOR BAŞKANI YILMAZ’IN DEPREMLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Haber: Ömer Gürer-Almanya
1992 yılında Almanya!nın Lohne kentinde ilçemize bağlı Ballıca ve Dereli köyünün gençleri tarafından kurulan Sv Amasyaspor Lohne!nin Ballıcalı İşadamı Ali Yılmaz bir açıklama yaptı:

“6 Şubat 2023 Pazartesi sabah saat 04.17’de meydana gelen elim deprem hepimizi yıkmıştır. Amasyaspor camiasının yapmış olduğu deprem yardımı organizasyonu başarı ile devam edecektir. Özellikle duyarlı halklara ve gençlerimize teşekkürü bir borç bilirim.
Her türlü ayrımcılığa karşıyız ve halkın bütün farklılıklarıyla özgürce bir arada yaşaması umudunu taşıyoruz.
İdeolojik ayrım yapmaksızın, toplumun her kesimiyle tek yürek olup antidemokratik oluşumlardan uzak durup, halkımızı ve Amasyasporumuzu daha güzel geleceğe taşımak,  beyaz bir sayfa açarak yol almak istiyoruz.
Toplumda kutuplaşmaya yer vermeden devam eden yolumuzda herkesi candan kucaklamak istiyoruz, Varsa dahi olan kutuplaşmalara son vermek,
Şiddetden uzak sevgiye yakın olmak istiyoruz. Baskıdan uzak katılımcı bir demokrasiden yana tavır koyuyoruz.  Hukuka ve insan haklarına sayğılı, eşitlikçi özgürlükçü bir halkların yoluna devamını hayal ediyoruz.
Aramızdaki fikir ayrılıklarını bırakıp kardeşçe, insanca özgürce,toplumca ilerlemek istiyoruz Yaşasın halkların kardeşliği…
AMASYASPOR YÖNETİM KURULU ADINA
BAŞKAN ALİ YILMAZ

Yorum Ekle