Amasya İtimat

Suluova Taşovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde yeni dönem

Yaklaşık on binden fazla Taşovalının yaşadığı Suluova ilçesinde faaliyet gösteren Suluova Taşovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

5 Eylül 2021 Pazar günü Dernek binasında yapılan kongreye Amasya Taşovalılar Derneği Başkanı İbrahim Kurt, Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma TOKSOY Derneği Başkanı Kazım Özdemir ve dernek mensupları katıldı.

Suluova’da faaliyet gösteren Suluova Taşovalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığına Yılmaz Aytap seçildi.
Orta Mahalledeki dernek binasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ve tek liste ile yapılan Olağan Genel Kurul neticesinde katılanların tamamının oyunu alan Yılmaz Aytap Dernek Başkanlığı görevine getirildi.
Kendisine bu görevi layık gören, destek veren ve vermeyen herkese teşekkür eden Yılmaz Aytap, amaçlarının temsil ettikleri kitlenin birlik, beraberlik ve dayanışmasını sağlayarak ilçenin kalkınma ve gelişimine destek olmak olduğunu söyledi.
Yılmaz Aytap burada yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Derneğimize açıldığı günden beri bugüne kadar hizmet eden tüm dernek başkanları ve dernek yönetim kurulu üyelerine ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bizleri bu göreve layık gören dernek üyelerimize de çok teşekkür ederim. Derneklerin amacı; milli, manevi değerleri korumak ve yaşatmaktır. Derneğimiz Suluovamızın en büyük sivil toplum kuruluşudur. Derneğimiz yaşadığımız şehir olan Suluovamızı tanıtmakta, sosyo-ekonomik ve kültürel anlamda en iyi şekilde temsil etmektedir. Bundan sonra da kültürel faaliyetlerimizi en iyi şekilde devam edecektir. Bizler derneğimize sahip çıkalım, derneğimizi bütünleştirici, birleştirici ve kaynaştırıcı araç olarak görelim. Unutmayınız ki; toplumlar en çok içten yıkılmıştır. Buna müsaade etmeyelim. Tüm hemşerilerimize de derneğimizi anlatalım. Biz de dernek olarak tüm hemşerilerimizin ihtiyacı olduğu anda acısıyla, tatlısıyla yanında olalım, derneğimize hepimiz sahip çıkalım.” Dedi.
Yeni Dernek Başkanı Yılmaz Aytap ve yönetim kurulunu tebrik ederek çalışmalarında başarılar dileyen önceki Dernek Başkanı Yaşar Serçe ise, Suluova Yerel Dernekler Federasyonu Kurulması yönündeki önerisi genel kurulda oy birliği ile kabul edildi.
Suluova Taşovalılar Derneği Başkanlığına seçilen Yılmaz Aytap’ın yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:
Yılmaz Aytap, Recep Özgür, Cemil Güven, Mürsel Peynir, Metin Apaydın, Yusuf Erginer, Mehmet Arslan, İbrahim Şahin, Mustafa Günay, Yaşar Serçe, Özcan Köse, Mustafa Ak, Mustafa Korkmaz, Sebahattin Karaağaç, Fatih Erişken, Salih Temiz, Osman Ünlü, Mustafa Başkaya, Rahmi Önal, Seyit Demir, Mutlu Söyleyici, Musa Günay, Mehmet Ünsal, Şaban Altın, Hüseyin Ünal, Aslan Köse.
Denetleme Kurul Üyeleri: Sebahattin Kavak, İhsan Öztürk, İsa Cingöz, Erdoğan Şahiner, Saffet Engin, İbrahim Pasun.
Kaynak: Suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan

 

 

 

Yorum Ekle