Son günlerde SOSYAL MEDYADA DOLAŞAN İKİ FOTOĞRAF…

Ahmet Günaydın

ÜLKÜCÜLÜĞÜN FOTOĞRAFI BU OLSA GEREK!..

Gençlik Lideri Muhittin Gündoğdu  12 Eylül öncesi 1978 yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptığı dönemde Taşova Ülkü Ocakları Başkanı idi. 1954 doğumlu olan İkilinin o yıllarda başlayan ülkü yolu arkadaşlığı mezara kadar devam etmiş ve 25 Mart 2009’da şehit olan Yazıcıoğlu’dan 13 yıl sonra ne güzel bir tevafuktur ki, iki ezeli dostun ölüm tarihleri de 25 Mart olarak kesişmişti.

Merhum Gündoğdu’nun biricik kızı Ayça Kübra Gündoğdu Parlak’ın geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaştığı ülkücü hareketin bir mitinginde yolbaşılık yaptığı babasının fotoğrafı çok kez paylaşılıp onlarca yorum, yüzlerce beğeni aldı ve almaya devam ediyor.

Ülkücü hareketin Önde ve önden gidenlerine selam olsun, bütün geçmişlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.

“Bana Samimiyetin fotoğrafını çekebilir misin Ara Güler”

Bu Fotoğraf ise 1978 yılında o dönemlerde 14 yıl önce belediye teşkilatı  kurulan Alpaslan’da çekilmiş. Babalarımızın, abilerimizin cebinden para aşırarak Ülkü Ocaklarında Zeytin-peynir ekmek ile dünyanın en keyifli ve lezzetli kahvaltılarını yaptığımız, samimiyetin zirve yaptığı dönemler.

Ülkü Ocakları kapatıldıktan sonra 1978’de kurulan Ülkücü Gençlik Derneği Alpaslan şubesi önünde çekilen bu anlamlı fotoğraf Ziya Celep tarafından sosyal medyada paylaşılmış. 14 Nisan 2021 günü saat 15.00 sularında paylaşılan bu güzel fotoğraf, iki buçuk saat içerisinde 448  beğeni almış, 29 yorum yapılmıştı.

Sosyal medyada son günlerde yeniden paylaşılan bu fotoğraf yine yoğun ilgi görüyor.

Maziden; Amasya, Taşova, ‘Alpaslan kasabası’ (ÜGD) Ülkücü Gençlik Derneği, Alpaslan şubesi 1977/78 (Barış Murat Aydoğan)

78 Kuşağı Ülkücüleri bu güzel fotoğrafı paylaşmış. Şimdi resimdekileri tanıyalım: En başta Gül Ahmet (Ogün) Gencel merhum Nakliyeci. 2. sırada Durmuş Alan eski Minibüsçü. 3. sırada Muhsin Çakırtaş Emekli Öğretmen  (Suluova’da yaşıyor) 4. sırada Hüseyin Özer (İstanbul’da yaşıyor).

Ahmet Günaydın

Yorum Ekle