Amasya İtimat

Siyasi Parti Gençlik Kolları Taşova Hentbol İçin Birleşti

İlçemizde faaliyet gösteren siyasi partilerin gençlik kolları ve ülkü ocakları ilçe başkanları Taşova Hentbol spor kulübü için ortak basın açıklaması yaptı.

28 Mayıs 2018 Pazartesi günü ilçe meydanında (dene pazarı) stant kuran Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Öztürk,Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Semih Gündüz,Ülkü Ocakları Taşova Başkanı Volkan Önal ve İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Çağlar Bulut’un imza kampanyası başlattı ve kampanya sonucu yaklaşık olarak bin imza toplandı.

Kampanya sonunda Gençlik liderlerinin  ortak hazırladıkları basın açıklamasını 31 Mayıs 2018 Perşembe günü ilçe meydanında saat 23.00 de grup adına Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Öztürk okudu.

Basın açıklaması aynen şu şekilde ;

KAMU OYUNA  SAYGIYLA DUYURULUR

Bizler  AK Parti Gençlik Kolları ,CHP Gençlik Kolları,Taşova Ülkü Ocakları ve İYİ Parti Gençlik kolları ilçe başkanları olarak  ortak paydamız olan Taşova Hentbol spor kulübünün faaliyetlerine devam etmesi için bir araya gelme zorunluluğu duyduk.

Taşova Hentbol spor kulübümüz 2008 yılında  bir okul takımı olan  YİBO spor kulübü olarak kurulmuştu.

Hentbol takımımız  Türkiye Hentbol liglerinde  2.lig,1.lig ve süper ligde mücadele etmiştir.

Taşova Hentbol spor kulübümüz  süper ligde mücadele ettiği 3 yıllık sürede ilk yılında ligi 4. 2.sezonunda 3. Ve son yılında Beşiktaş Mogaz ile Türkiye kupası finali oynama başarısını göstermiştir.

Ligde ve Türkiye kupasında elde edilen başarılar sonucu Avrupa kupalarında  ilçemizi,ilimiz ve ülkemizi başarı ile temsil etmiştir.

Bu süre içerisinde hem yerel hem  ulusal hem de uluslar arası basın kuruluşunda  adından övgüyle söz ettirmiştir.Ayrıca  ilçe ekonomisine  yıllık yaklaşık 500 bin lira katkı sağlamıştır.

Bu sürede en önemli katılardan bir tanesi de gençlerimizin  üniversitede  Beden Eğitimi bölümlerine girmeleridir.

Ancak  2017-2018 sezonu başında kulübümüz yaşanan sıkıntılar yüzünden faaliyetlerine ara vermek zorunda kalmıştır.

Kulübümüzün  faaliyetlerine ara vermesi neticesinde  hem halkımızın en azından 15 günde bir  spor etkinliği yok oldu,Gençlerimizin  Üniversitede Beden Eğitim Bölümüne girme hayalleri suya düştü ,İlçe ekonomisi maddi açıdan olumsuz etkilendi ve en önemlisi ise  Taşova halkının 15 günde bir araya gelmesi engellenmiş oldu.

Bizler  ilçemizin gençlik kolları yetkilileri olarak Taşova Hentbol takımının devam etmesi için  başta Belediyemiz olmak üzere sivil toplum kuruluşları,esnaflarımız ile ilçemiz ve ilçe dışında ticari hayatlarına devam eden iş adamlarımızdan  takımımıza  sahip çıkarak  biz gençler nasıl bir  araya geldiysek sizlerinde bir araya gelmesini arz ediyoruz.

 

Yusuf ÖZTÜRK                 Semih GÜNDÜZ             Volkan ÖNAL             Çağlar BULUT

AK Parti Gençlik Kolları     CHP Gençlik Kolları        Ülkü Ocakları İlçe            İYİ Parti         Başkanı                                Başkanı                      Başkanı               Gençlik Kolları

Başkanı

 

Yorum Ekle