SEVİYE BELİRLEME SINAVINDA ÖĞRENCİLER TER DÖKTÜ

      8 ve 7  SINIFLAR SEVİYE BELİRLEME SINAVI  (SBS)  YAPILDI.

 

    Yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de  SBS sınavlarında  Yeşilırmak ve Özkan Ağış İlköğretim okullarında  toplam 447 öğrenci ter dökerken 96 öğretmen görev  aldı.

    4 Haziran  2011 Cumartesi sınav yapılacak olan Yeşilırmak ve Özkan A     ğış İlköğretim okullarında tüm hazırlıklar tamamlandı. Sınava girecek öğrencilerin huzurlu bir ortamda olmaları için  güvenlik güçlerinin  okul bahçesini boşaltması,sınav yapılacak okullar önünden geçen yolların trafiğe kapanması,çevrede bulunan inşaat çalışmalarının durdurulması araçlara klakson yasağı konulması  yerinde alınmış kararlar  olarak değerlendirildi.

     2010-2011 Öğretim yılında  yapılan sınava 340 Öğrenci Yeşilırmak İlköğretim Okulu’nda ,109 öğrencide Özkan ağış İlköğretim Okulu’nda sınava girdi. 96 Öğretmenin görev aldığı  sınavda öğretmenler görev yerlerini ve görevini aynı gün sınavın başlama saatına  yakın çektikleri kura ile öğrendi.Sınavlarda her okulda 3 kişi bina sorumlusu olarak görev alırken.İlden  de 2 kişi İl temsilcisi olarak katıldı.

     Bölge  Sınav Yürütme Komisyonu  olarak  görevlendirilen  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali rıza Atasoy,Şube Müdürleri Mehmet Uysal,Kadir Aydoğan  sınav  başlamadan sınav salonlarını kontrol etti. Üst düzey önlemlerin alındığı  sınavda öğrenciler içeride ,veliler dışarıda ter döktü.

      Yapılan sınav  ortamı hakkında  veliler;” Çocuklarımızın sınav başarısını artırmak için alınan önlemlerden dolayı yetkililere teşekkür ediyoruz, çok güzel bir uygulama yapıldı. İnşallah çocuklarımızda  başarılı olur “dedi.

       Sınav sonrası okul bahçesinde sınav heyecanı anne -babalarla paylaşan öğrenciler ;”  Türkçe sorularında çelişki vardı ayrıca matemetik sorularında biraz  zorlandık ama yinede iyi geçti ” dediler.Pazar günü 7 . sınıfların gireceği  sınava ;Yeşilırmak İlköğretim Okulu’nda 340, Özkan Ağış İlköğretim Okulu’nda 62  öğrenci katılacağı öğrenildi.

Yorum Ekle