ŞEHİRLERARASI SEYAHAT İZNE TABİİ, GÖL GAZİNOSU KAPANDI

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığınca alınan yeni tedbirler ve kararlarla ilgili İl İdare Kurulu Toplantısı, Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında 28 Mart 2020 Cumartesi günü gerçekleşti.

Valilikten konu ile ilgili açıklama yapıldı:

Koronavirüs ile mücadelede Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hayata geçirilmek üzere kamuoyuna açıkladığı, “1- Şehirler arası seyahatler valilik iznine bağlanmıştır. 2- Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışma sistemine geçilecek. 3- Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacaktır. 4- Piknik alanları, ormanlar, ören yerleri gibi alanlar hafta sonları kapalı olacak, hafta içi de buralarda hiçbir şekilde toplu olarak bir arada bulunamayacaktır. 5- Askerlerimiz 14 gün karantina kuralına uygun şekilde kontrollü olarak celp ve terhis uygulamasına tabi tutulacaktır. 6- Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir. 7- Valilerimizin başkanlığında Pandemi Kurulu oluşturularak alınan tedbirlerin takibi yapılacak, gerektiğinde o şehre mahsus ilave tedbirler de yine burada kararlaştırılacaktır” tedbir maddelerinin ele alındığı toplantıda kurul üyeleriyle değerlendirmede bulunan Vali Varol, titizlikle uygulanması talimatı verdi.

Öteyandan yine korana virüsü nedeni ile Boraboy Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği bir açıklama yaptı:

”Kıymetli Ziyaretçilerimiz;
Boraboy Gölü Tabiat Parkımızın, Korona Virüs tedbirleri kapsamında, tüm faaliyetleri geçici olarak durdurulmuştur. Tabiat parklarına giriş yasaklanmıştır.
Bu konu ile ilgili duyarlılığınızı bekliyor, güzel günlerde tekrar görüşmeyi diliyoruz.”

Yorum Ekle