Amasya İtimat

ŞEHADETLERİNİN YILDÖNÜMÜNDE RAHMET ve MİNNETLE ANIYORUM…

Şamil Carus-Emekli Öğretmen

25 Mart 2022 yılında rahmeti Rahman’a gönderdiğimiz Muhittin Gündoğdu’yu ölümümün ikinci yılında rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Maalesef Ülkücü hareketin partisi dediğimiz MHP’nin iktidar hedefinden uzaklaşmasından dolayı gözleri açık gitti. Taşova’da 1979 yılında bir ülküdaşımızın kızıl koministler tarafından şehit edilmesi üzerine olaylar çıkmış o olaylardan sonra kaçak durumuna düşmüş, daha sonra yurt dışına çıkmış, annesinin, babasının cenazelerinde bulunamamış. Gurbette memleket hasretiyle yanıp tutuşmuştur.

 

MHP’ninde dahil olduğu hükümetçe çıkarılan adına “Rahşan affı”denilen afta Muhittin ve onun durumunda olan arkadaşların durumu af kapsamına alınmamıştır. Yıllarının verdiği, bu uğurda acılar çektiği, diyarı gurbette ana, baba, eş, evlat ve dostlarından yıllarca ayrı kaldığı davası ona ve onun gibilere sahip çıkamaması onu çok üzmüştür. Daha sonra dosyası zaman aşımı nedeniyle ülkeye dönmüş bu defa da amansız bir hastalığa yakalanmıştı. Bu çileli dünyadan Rabb’ine kavuştu. Muhittin kardeşime, Taşova’daki olaylarda şehit olan Davut Durak kardeşime, yine bugün ölüm yıldönümünü kutladığım çile ve büyük dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyorum.

 

Tüm şehitlerimizin ruhlarına üç İhlas, bir Fatiha okuyalım.

Yorum Ekle