Amasya İtimat

SDAP’dan TOPAL’A Destek çıkarması

         Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu tarafından ilçemizde  basın açıklaması yapıldı. Platform Başkanı İsmet Abacı, Çağdaş Amasyalılar Derneği Başkanı Ali Topal, İBB ve Avcılar Belediyesi Meclis üyesi Zafer Polat ve beraberindeki 35 kişilik heyet ilçemizi ziyaret ettiler.

        14 Mart 2015 Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binası önünde saat 17:00’de yapılan basın açıklamasında CHP ilçe Başkanı Ömer Özalp ve partililer hazır bulundu.

        Yapılan açıklamada özetle ; Bizler İstanbul, Ankara ve ülkemizin diğer kentlerinde yaşayan Amasyalılar olarak yaşadığımız topraklarımızı , kültürümüzü, değerlerimizi , geçmiş ve geleceğimizi unutmamak için, bu mirası gelecek kuşaklara aktarmak, gençlerimize geleneklerimizi öğretmek için kurulmuş sivil toplum örgütlerinde geçmişte ve şuan da görev almış Amasya Sevdalılarıyız.

        İstanbul’da Yaklaşık 200 bin , Ankara’da 100 bin  ve diğer kentlerdeki binlerce Amasyalı hemşehrimizin yan yana gelmesini sağlayan Amasya sevdalıları olarak şehrimizden hiç bir zaman kopmadık, günlük telaşlarımızdan kurtulduğumuz her an , çayımızdan aldığımız her yudumda, tüm dost sohbetlerimizde baba topraklarımızı andık.

        Bu sivil toplum örgütlerinin kurulmasında bugünlere gelmesinde emeğini yadsıyamayacağımız bir kişi varsa o da Ramis Topal’dır. İstanbul’daki sivil toplum örgütlerinde bulunan kişiler iyi biliyor ki , ne zaman bir ihtiyaç olsa hep akla bir kaç kişi gelir ve bu kişilerden biri de Ramis Topal’dır. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde Amasya’nın millet vekili olarak hizmetlerini farklı bir boyuta taşıdı. Amasya’daki termik santral, HES ve bir parkın benzin istasyonuna çevrilmesi gibi çevreci eylemlerde bulunması Amasya’ya getirdiği 80 milletvekili, 15 genel başkan yardımcısı, 3 grup başkan vekili ve her yıl katıldığı yüzlerce etkinlik ve köy ziyaretleri ile siyasete farklı bir soluk getirdi.

        Mazide başlattığı kıvılcımı her geçen gün emekleri ile büyüterek bir aleve çeviren emek verenleri hiçbir zaman unutmayan, “Ben değil biz” diyen, her zaman birlikten güç olacağını söyleyen  Ramis Topal için biz de bugün birlik olduk ve güç olmak için  Taşova’ ya geldik. Bugün buradan  Amasya – İstanbul – Ankara’yı birbirine bağlayan arı gibi çalışan Sayın Ramis Topal’a  destek vermek için geldik. Bizlere destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz.” görüşlerine yer verildi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.