KÜÇÜK İLÇE’ NİN BÜYÜK TAKIMI!

KÜÇÜK İLÇE’NİN BÜYÜK TAKIMI!

 

Bir küçük ilçe ve onun adını taşıyan dev bir Hentbol takımı: Taşova Hentbol spor.

Tarih 15 Mart 2015 Pazar, yer İstanbul , Kartal- Yakacık, İTO Spor Salonu, Taşova Hentbol spor’un rakibi , Anafen Koleji. Zorlu ve çok önemli bir maç ve maçın ilk yarısı 15- 14  Anafen hentbol takımının  galibiyetiyle sonuçlanıyor. Maçın sonucu ise Taşova Hentbol Sporun 28- 27  galibiyetiyle sona eriyor.

Fakat ne acıdır ki, İstanbul’da 450  bin Amasyalı yaşıyor diye  övünüğümüz Amasyalılardan  bu önemli maça iştirak edenlerin sayısı sadece 45 kişi..

Değerli okurlar.

Şu seçim arifesinde kendilerine destek arayan ve  oradan oraya koşuşturan  milletvekili aday adaylarından neden bu maçta hiç biri yoktu.

Bırakın onu, İstanbul’da 108 bin Taşovalının yaşadığı söleniyor, peki nerde bu Taşovalılar..

Neden  ikiyüz- üçyüz kişi Taşova Hentbol takımını bu önemli maçta desteklemeye gelemiyor.

Onu da geçelim, Amasyalıların  İstanbul’daki dernek sayısı 180 civarında olduğu söyleniyor..

Peki nerede bu dernek başkanları .

Onu da geçelim  Taşova ilçemizin İstanbul’daki Dernek sayısı 35 civarında olduğu biliniyor. Peki nerede bu dernek başkanları.. Bu önemli maça her dernek başkanı onar kişi getirse 350 kişi yapardı..

Peki her platformda birlik ve beraberlikten bahseden dernek başkanları, neden  bu küçük ilçenin  büyük hentbol takımını desteklemeye  gelmiyorlar.

Anlamak zor..

Taşova Hentbol Spor’u İstanbuldaki  bu önemli  maçında veya maçlarında, biz Amasya ve Taşovalılar  neden yalnız bırakıyoruz.

Bilemiyorum. Böyle giderse kimse derneklerin yanına uğramaz olacak. Bence  bu önemli konuyu enine boyuna masaya yatırmak gerekir diye düşünüyorum.

 

Saygılarımla..    Sami ASLAN

 

Yorum Ekle