Amasya İtimat

SARI, SEYYİD-i  VAKKAS’I ANMA PROGRAMINA KATILDI

MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı, Tekke köyünde medfun bulunan Seyyid-i Vakkas  Hazretlerinin 791. anma programına katılarak, türbeyi ziyaret ederek, dua etti.

Cuma namazını Akınoğlu ( Tekke) köyünde kılan milletvekili adayı Mehmet Sarı, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Seyyid Vakkas Hazretleri anısına yağmur duasına katıldı. Ellerin semaya açıldığı duanın ardından bölgenin Türkleşmesi ve ilim merkezi olmasını sağlayan Seyyid Vakkas Hazretleri’nin türbesini ziyaret etti. Mehmet Sarı, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak kutladı ve köy meydanında kurulan sofrada köy halkı ile birlikte etli pilav yedi.

Mehmet Sarı,  Dereli, Ballıca ve Dörtyol köylerini de ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi ve Miraç kandilini kutlayarak,  kandil simidi dağıttı. Vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Sarı, her sorunun çözümünün kendilerinde olduğunu ifade ederek, yetki verilmesi durumunda Amasya’nın sahipsizliğini bitireceklerini söyledi.

Sarı, Ballıca köyünde sohbet eden bayan vatandaşlarımızı da ziyaret ederek kandillerini kutladı. Renkli görüntülerin yaşandığı buluşmada, Ballıcalı bayanlar Sarı’yı bağırlarına bastı.

vakkas01 vakkas02 vakkas03 vakkas04 vakkas05 vakkas06

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.