Amasya İtimat

SARI: ‘AMASYA ÇEVRECİ HES İLE EKONOMİK YÖNDEN KALKINACAK’

Amasya Belediye Başkanı  Mehmet Sarı; “Nisan ayında temelini attığımız çevreci HES Projemiz ile Amasya’mızı ekonomik yönden kalkındıracağız” dedi.
Amasya Belediye Başkanı tarafından bir ay önce temeli atılan ve Türkiye’de belediyeler arasında ilk olma özelliği taşıyan 40 milyon liralık çevreci HES’in yapımı hızla devam ediyor. Başkan Sarı; “Doğa dostu projemizi gerçekleştirdiğimizde belediyemizin gelirlerini artırarak rekabet gücünü yükseltmeyi ve şehrimizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.
‘AMASYALI HEM TEMİZ SU İÇECEK HEM DE KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK’
Amasya Belediyesi olarak enerjisini kendi üreten ilk belediye olarak Türkiye’de örnek bir çalışmaya imza attıklarını söyleyen Başkan Sarı;
“Kısa zamanda büyük işler başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Amasya’mızın kaynaklarını vatandaşlarımıza kazandırarak ekonomik yönden şehrimizi refaha kavuşturacağız. Öncelikle Amasya’nın hakkı olan Akdağ suyunu Amasyalıya iade ettik. HES projesi ile de bu başarımızı taçlandırdık. Böylece Amasyalı hem temiz su içecek hem de kendi elektriğini üretmiş olacak. Bu çalışmamız ile diğer belediyelere öncülük ederek örnek olacağız. Bu şehir için olan hayallerimizi hayata geçirirken hemşehrilerimizin menfaatinden başka bir şey düşünmüyoruz. Halka hizmet etmek Hakk’a hizmet gibidir. Bizim de Hakk’ın rızasından başka talebimiz yoktur” şeklinde konuştu.
Haber: Sinan Harmancı

Yorum Ekle