SAMSUN TEKNOPARK’TA BİR TAŞOVALI…

İlçemizin eğitim ve kültür yönüyle en yüksek köylerinden Yeşilyurt (Sepetli oba) köyünden Mehmet Aydın’ın kızı  Elif Aydın Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknopark’ta Girişimcilik Uzmanı olarak görev yapıyor.

30 Eylül Perşembe günü Samsun Teknopark stüdyosunda gerçekleştirilen canlı yayında TÜBİTAK Bigg Uygulayıcı Kuruluş Yetkilisi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer ofisi Şirketleşme ve Girişimcilik Uzmanı Elif Aydın ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdüresi Prof. Dr. Yüksel Ardalı ile  ”İklim Değişikliğinin Yansımaları ve Yeşil Büyüme Çağrısı” üzerine gerçekleştirilen söyleşide;
-iklim değişikliğinin neden ve sonuçları
– Kyoto Protokolü ve devamında Paris Anlaşması
-İklim değişikliği uyum programları
-Döngüsel ekonomi ve yeşil büyüme örnekleri
-Türkiye’nin yeşil mutabakatta yeri
-Green deal amaçı
-Karbon düzenleme mekanizması
-Bigg Yeşil Büyüme çağrısı üzerine söyleşi gerçekleştirilerek bilgilendirmede bulunuldu. yayının videosuna YouTube Samsun teknopark kanalından ulaşarak izleyebilirsiniz.

Teknopark Tanımı:  Teknoparklar üniversiteler/araştırma kurumları ve sanayi kuruluşlarının aynı ortam içerisinde araştırma, geliştirme ve yenilikçilik çalışmalarını sürdürdükleri; birbirleri arasında bilgi ve teknoloji transferi gerçekleştirdikleri; akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği organize araştırma – geliştirme, yenilikçilik ve teknoloji ekosistemleridir.

Yorum Ekle