SAKA’DAN SARI’YA ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya 3. sıra milletvekili adayı  Hüseyin Saka  ilçemize gelerek seçim çalışmalarına katıldı.

14 Ekim Çarşamba günü MHP İlçe Başkanı Aslan Berber ve partililer ile  ilçe merkezinde esnafları, Hastane, Sağlık ocağı ve bazı kurumları gezdi.  Vatandaşlarla ve görevlilerle sohbet etti. Akşam ise  köy gezilerine katılan Saka,  vatandaşların yoğun ilgi ve alakası ile moral buldu.

Saka, köy kahve ve meydanında  halka hitap ederek , 1980 Merzifon doğumlu ve işadamı olduğunu söyledi. Saka, ”Siz büyüklerime siyaset anlatmak gibi ne haddim ne de yetkim var. Sohbet  havası içerisinde konuşmak istiyorum. 1 Kasım’da Taşovalı gereğini yapacak , buna yürekten inanıyorum. Kapısını çalacağınız bir evlet arıyorsanız bunun adı: Mehmet Sarı’dır. Gidince derdinizi anlatacağınız bir evlat , bir kardeş arıyorsanız bunun  adı: yine Mehmet Sarı’dır.  Cenazenizi, tabutunuzu omuzlayacak olan birsini arıyorsanız bunun adı da: Mehmet Sarı’dır. Bu sizin kendi evladınızdır. İçinizden çıkan birsidir. Ne büyük şeref, ne büyük lütuf. Bu insan vatan sevdalısı, Amasya-Taşova sevdalısı bir insan, bunun paraya pula ihtiyacı yok. Sizlere sadece hizmet etmeyi düşünen birisidir. Amasya’yı, ilçeleri, köylerini karış karış biliyor. Halkın beklediği umudun adıdır: Mehmet Sarı” dedi.

13 yıllık iktadara da değinen Hüseyin Saka, çözüm sürecinin mimarı Naci Bostancı 400 sayfalık rapor hazırladı. Bu raporun içerisinde çok hatalı  maddeler var. Güneydoğu Anadolu’da bulunan karakoların sayısının azaltılması, karakolda bulunan jandarma ile piyade askerinin yer değiştirilmesi  geçiyor o raporda. Böylece yol kontrol güvenliği yapılamadı. Terör örgütü de rahat rahat tuzaklar kurdu. Son iki aydır çarpışarak şehit düşen askerimiz oldu mu? Hep hain tuzaklarla şehid edildi güvenlik güçlerimiz. Analar ağlamasın dediler, bütün Türkiye’nin anası ağladı. Ülkeyi bu  zor durumdan kurtaracak MHP  ve ekibidir. Bu ekibin içerisinde Mehmet Sarı mutlaka olmalıdır. Bürokrasiyi çok iyi bilen biri olarak hizmetin daha hızlı gelmesi  açısından 1 Kasım’da tek yürek, tek yumruk olarak desteklerinizi ve dualarınızı bekliyoruz ” dedi

Köy halkı , yıllarca kendi içlerinden biri olan ve sıkıntılarını bilen birinin aday olmasını istediklerini,  en sonunda bunun gerçekleştiğini belirterek Mehmet Sarı’ya destek sözü verdiler.

HÜSEYİN SAKA 009 HÜSEYİN SAKA 012 HÜSEYİN SAKA 015 HÜSEYİN SAKA 053 HÜSEYİN SAKA 058 HÜSEYİN SAKA 071 HÜSEYİN SAKA 082 HÜSEYİN SAKA 106 HÜSEYİN SAKA 108 HÜSEYİN SAKA 118 HÜSEYİN SAKA 124 HÜSEYİN SAKA 139

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.