Amasya İtimat

ŞAHİNLER KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULUNUN OKS VE SBS SINAVLARINDA MUHTEŞEM BAŞARI

Açıklanan sonuçlara göre İlçemiz okullarından Şahinler İlköğretim Okulu almış olduğu 323 OKS okul puanına göre Amasya’ da 102 ilköğretim okulu arasında 1 ve 2. liği özel okulların aldığı sıralamada Devlet Okulları arasında 1. olmuş ve adını en tepeye yazdırmayı başarmıştır.Şahinler İlköğretim Okulu geçtiğimiz sene de ilimizde devlet okulları arasında 2. olarak ilçemiz adına büyük bir başarıya imza atmıştı.Ayrıca Şahinler ilköğretim okulu geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de Fen Lisesine 1 öğrenci göndermeyi başarmıştır.3 tane de Anadolu öğretmen Lisesine bu okulumuzdan örencimiz gitmiştir.
SBS sınavında da Şahinler İlköğretim Okulumuz yine listenin en üstlerin de yerini almıştır.İl Milli eğitim Müdürlüğünün açıklamış olduğu sıralamaya göre :
6. sınıflar sıralamasında yine Şahinler İlköğretim okulumuz almış olduğu 363.150 okul SBS puanına göre ilçe 1. si ve ilde de 102 okul arasında 6. olmuştur.
7. sınıflar SBS sınavı sıralamasında da yine aynı okulumuz Şahinler İlköğretim Okulumuz almış olduğu 350.632 Okul SBS puanıyla ilçe 1. sı ve İl 12. si olmuştur.
Okulumuzu İlçemiz adına almış olduğu bu başarıdan dolayı Okul idareci, öğretmen ve öğrencileri kutlar başarılarının devamını dileriz..
Okul sıralamaları ile ilgili daha geniş bilgiye
http://amasya.meb.gov.tr/arge  adresinden ulaşabilirsiniz

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.