ŞAHİNLER İLKÖĞRETİM OKULU’NDAN ÇANAKKALE’YE GEZİ

 

Bir hayalle başlayıp ardından ‘Şahinler Köyü Öğrencileri Çanakkale’yi Görmek İstiyor’ adlı grup kurarak çalışmalara başladığımız okulumuz öğrenci ve öğretmenleri  14-15 Nisan tarihlerinde Bursa ve Çanakkale  illerini kapsayan gezi düzenledi.Yaklaşık 50 kişilik gezi grubumuz 1. gün Bursa ‘ da bulunan  Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Ulu Cami, Tophane ve  Hayvanat Bahçesi gibi tarihi ve turistik yerleri gezdiler.

         2. Gün Çanakkale de bulunan tarihi Çanakkale savaşlarının geçtiği Gelibolu yarımadası, Ecebat, Conkbayır, Abide,57. Alay, Anafartalar,Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tapyaları gezen  öğrenciler pazartesi sabahta ilçemize dönüş yapmışlardır.

Bursa’nın gezilmesinde rehber bulunmasında bizlere destek olan Bursa Amasyalılar Derneği başkanı İzzet Öz’e yapmış olduğu destekler ve göstermiş oldukları yakın ilgiden

dolayı teşekkürler ederiz.

Öğrencilerimizin Çanakkale’de konaklamasında yardımlarını esirgemeyen Çanakkale seramik müdürü Hayati Ulukaya’ ya teşekkür ederiz.

         Öğrencilerimizin 2-3 yıldır hayal ettiği ama imkansızlıklardan dolayı gerçekleştiremediği ve ömür boyu unutamayacakları bu gezinin gerçekleşmesinde emeği geçen Belediye Başkanı Özgür Özdemir’ e, Çanakkale Seramik Genel Müdürü Hayati ULUKAYA’a, Bursa Amasyalılar Derneği Başkanı İzzet ÖZ’e, Fuat BURSALI’ya,Kardeş Kurumumuz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ayrıca  çok çok Teşekkürler ederiz.

        

        

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.