REFARANDUMDA SON DÜZLÜK

Ülkemiz; kimine göre sistem, kimine göre de rejim değişikliğinin eşiğinde, 16 Nisan günü yapılacak olan referandumda vatandaş tercihini belli edecek 17 Nisan sabahı 80 milyon insanımızın yeni bir döneme uyanmasını sağlayacak. O sabah sonuç ne olursa olsun artık hiçbir şey eskisi, gibi olmayacaktır. Referandum değişikliği ister kabul edilsin, isterse edilmesin değişim ülkemizin gündeminde kalacak.

Bu hafta her iki taraf fark yaratmak için giydirilmiş araçlarından çıkan müzik eşliğinde Pazar yerinde stant açarak halkı ikna etme çalışmalarını sürdürdü.

Özellikle küçük yerleşim merkezlerinde “şu referandum bitse de rahat etsek” diyenlerin sayısı giderek artmakta. İnsanlarımızın en çok yakındığı Anayasa değişikliğini bırakıp karşı tarafı karalama yapmalarından şikayetçiler. Sonuna kadar da haklılar.

Sonuç ne çıkarsa çıksın, inşallah ülkemiz için hayırlı olur. Seçmen olarak hepimize düşen görev; bir oyun ne etkisi olur diye düşünmeden, vatandaşlık görevimizi yapıp  bir oy bile olsa katkı yapmasını sağlamaktır.

Yorum Ekle