Amasya İtimat

 Ramazan Ayı Boyunca Saat Değişikliği / Ayrıca Fiyat Değişikliği

Haber: Serdoğan Sıvacı
İlçemiz Doğu Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi üzerine bulunan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Ramazan ayı münasebeti ile saatlerinde ve günlerinde değişikliğe gitti.
İftardan sonra saat 20.00 / 21.00 arasında hizmet verecek olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu;
SALI günleri ERKEK SEANSI
PERŞEMBE günü KADIN SEANSI, olarak hizmet verecektir.
KOMİSYON KARARINDA ÜCRET DEĞİŞİKLİĞİ
Ayrıca yapılan toplantı sonrasında komisyon kararında havuzun ücret tarifesinde de değişik yapıldı.
Taşova Gençlik ve Spor İl müdürlüğünün 2024 yılı havuz kuralları kapsamında şubat ayı itibari ile Taşova Yüzme Havuzu Komisyonu tarafından alınan kararlar aşağıdaki gibidir.
1- Havuzumuzda öncelikle “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında ilk etapta 6-12 yaş arası, Nisan ayı itibari ile 13-16 yaş grupları ve Serbest seans saatlerinde ise 16 yaş üzeri vatandaşlar faydalanmaktadır.
2- Vatandaşların hizmetine açılan Serbest Seans saatlerinde ekstra olarak 8 yaş üzeri “Lisanslı Sporcular” ve “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinden faydalanmış, 12 yaş üzeri “Yüzme Bilenler” faydalanabilecektir.
3- İl Müdürlüğünün 2024 yılında belirlediği fiyat kararı doğrultusunda %30 indirim uygulanacaktır.
Bu indirim sonucunda;
-Öğrenci: 50 tl
-Yetişkin: 65 tl olarak uygulanacaktır.
4-Açık Öğretim Üniversitesi öğrencileri öğrenci indiriminden faydalanamamaktadır
5- Şehit, Gazi eş ve çocuklarına belirlenen ücrete %50 fiyatı uygulanacaktır. İndirimli ücreti 32.5 tl olarak olacaktır.
6- Kurum personeli ve 1. Derece yakınlarının ücretsiz kullanımı, ücretin %20’si olarak değiştirilmiştir. 13 tl olarak uygulanacaktır.
7- Kurslar doğrultusunda “Performans Grubuna” seçilen sporcuların ücretsiz kurslara katılmasına Taşova Yüzme Havuzu Komisyonunca karar verilmiştir.
Yapılan bu toplantı kararlarına istinaden Taşova Kapalı Yüzme Havuzu Komisyonu; Antrenör Selin Keleş, Can Kurtaran Ömer Kurt, Spor Uzmanı Tarık Akyürek, Gençlik ve Spor İlçe Müdür V. M.Sercan Şenel başkanlığında kurulmuştur.

Yorum Ekle