PTT’nin 176. Kuruluş Yıldönümü

PTT Taşova Müdürü Lütfiye Gök PTT’nin 176.yılını kutladıklarını söyledi
Gök, PTT’nin insanların üzüntü ve mutluluklarını paylaştığını belirterek,
“Posta İdaresi, 23 Ekim 1840 yılında posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulmuş, 1854 yılında telgraf icadından 11 yıl sonra ise telgraf hizmetlerine başlamıştır. PTT Genel Müdürlüğü 1933 yılında Bayındırlık Bakanlığı’na, 1939 yılında ise Ulaştırma Bakanlığı’na bağlanmış ve halen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir. PTT 176 yıldır insanların mutluluklarını, üzüntülerini, taşıdığı mektuplarla paylaşmanın ötesinde, Posta İdaresi kurulduğu tarihten itibaren ilerleme ve gelişme gücünü her yıl artırarak günümüze taşınmıştır” dedi.
“176 Yıldır ülkenin her köşesine hizmet sunduklarını belirten Gök,
En iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz.Ülkenin her köşesinde en kaliteli hizmeti sunma anlayışı ve 176 yıllık bir tarihi geçmişin verdiği haklı gurur ve güvenle 2002 yılından sonra teknolojiyi çok iyi kullanarak, hızlı bir gelişim ve dönüşüm içerisinde büyük atılımlara imza atmış, 2004 yılında PTT Bank projesi ile Türkiye’nin en büyük otomasyon ağına sahip kuruluşu olmuştur.
Teknolojinin günlük hayatımıza her alanda girmesinden sonra eski değerini kaybeden mektup ve posta kartı gönderilerinin yeniden canlandırılması için Genel Müdürlüğümüzce “Kart Bizden Göndermek Sizden” projesi ile yıl boyunca özel gün ve haftalar için uygun temalı kartlar, mektup kağıtları ve zarflar bastırılıp posta gişelerimizde müşterilerimize ücretsiz olarak sunuluyor. Yine özel günler yaklaştığında beş gün süresince kargo gişelerimizde yüzde 10 indirim uygulaması yapılıyor. Bu sayede; kartını yazıp gelen müşterimiz sadece gönderim ücretini ödeyerek yakınlarını mutlu edebiliyorken hediye göndermek isteyen müşterilerimiz de uygun kargo ücretlerimizin indirimli haliyle sevdiklerine hediyelerini ulaştırabiliyorlar” diye konuştu.

_mg_8152 _mg_8150 _mg_8149

img_4321

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.