n KOLAY ‘FATURA ÖDEME NOKTALARI’ UYARISI

 

    YEPAŞ tarafından kurum vezneleri , anlaşmalı bankalar ve aktif nokta kioks cihazları bulunan bayiler dışında hiçbir kişi veya kuruluşa tahsilat yetkisi verilmemiştir.

YEPAŞ, yapılan ödemelerin sorumluluğunun abonelerde olduğunu, ödemelerini belirtilen noktalara veya kurum veznesine yapılması gerektiğini açıklıyor.

Fatura üzerinde belirtilen ödeme yerleri dışındaki yerlere yapılan ödemelerle ilgili tüm sorumluluk abonelere aittir. Samsun, Sinop, Çorum, Amasya, Ordu illerinde abonelerimizin mağduriyetlerine neden olabilecek bu tip uygulama yapan yerlerin tespiti halinde gerekli kovuşturma yapılacağı  hukuk müşavirliği  tarafından ilgili makamlara suç duyurusu yapılacaktır.

Fatura ödeme merkezleri, ödemeleri bankaların internet bankacılığını kullanarak ödeme yapmaktadırlar. Ödemenin yapılıp yapılmadığı ile ilgili inisiyatif tamamen ödemeyi alan kişiye aittir. Vatandaş ödemelerini bu noktalara yapabilir ama bizim sistemimize girmeyince para bizde gereken işlemleri yapıyoruz.

Borcundan dolayı elektriği kesilen abone   ödemeyi yaptığını ifade etse de sistemde  ödeme yaptığı gözükmüyor. Bu ödeme gerçekleşmeyince vatandaşlar mağdur oluyor.Abonelerin bu duruma düşmemeleri için  faturalarını, faturada belirtilen noktalara ödemeleri gerekiyor.

 

Yorum Ekle