Amasya İtimat

PROJELERİ İLE ÖRNEK MUHTAR ADAYI

 

Mülkbükü köyünde Muhtar Adayı. Mustafa Özcan muhtar olduğu takdirde köyü için yapacaklarını projelendirdi. Mustafa Özcan  16 sayfalık  kitapçık halinde getirmesi  ilçe merkezinde ve köyünde “örnek muhtar adayı” olarak gösterilmesine neden oldu.

1955 doğumlu  Lise mezunu Mustafa Özcan işindeki başarısını muhtarlıkta da göstereceğini söylüyor.
Mustafa Özcan projelerini içeren kitapçıkta  Vizyonunu ve ilkelerini belirleyerek “Köyüme ve Size Sevdam var” diyor. İlkelerini 12 başlık altında toplayan Özcan,”Köy sevdası köy  ve yerel yönetimlerinin nasıl hizmet yapacağı konusunda  tecrübelerim olmuştur.Bu tecrübelerimi köyümde uygulama arzusu ile aday oldum. Özcan,”Ben kişilerle değil hizmetlerle yarışırım. Eğitime  birinci sırada yer veriyoruz.Tüketici değil üretici olacağım ürettiğimizi  tüketeceğiz. Muhtarlık görevinde hak ve hakkaniyet olmalı vicdan ile cüzdan yer değiştirmemeli.Muhtarlık Üretmek ister,cesaret ister,emek ister,Yapacağım hizmetler sevgiyle,sabırla,şükürle ve şerefimle olacaktır.”dedi.

Mustafa Özcan   muhtar olduğunda yapacağı çalışmaları; Eğitim,Sağlık Ocağı,Köy ekmek fırını,arazi yollarına malzeme dökülmesi,bağcılık,Köy konağı bakımı yanına bay –bayan tuvaleti ,hayvancılık,içme suyu,katı atıklar,güvenlik kameraları,parke taşı çalışmaları,Pazar yeri,köy camiinin çere düzenlenmesi bakım ve onarımı  şeklinde sıralıyor.

İlçeye 9 km uzaklıkta Yeşilırmak kenarında 5000 dönümlük sulu arazisi olan bir yerleşim yeri olduğunu açıklayan Özcan,” Halkımız  tarıma dayalı olarak yaşamını sürdürüyor.Çevre il ve ilçelerin sebze ,kovun -karpuz  yetiştiren en büyük merkezidir. Devlet kurumları,sayesi parti temsilcileri,sivil toplum örgütleri  arasında köprü görevini yaparak köylümün  yetiştirdiği   ürünleri daha iyi değerlendirmek ,üretimi artıcı projelerle tüketiciye ulaştırmak için aday oldum.Köyümün  260 seçmeni var.30 Mart seçimlerinde tüm köy halkımın desteğini bekliyorum” dedi..

“ Köyüme ve Size Sevdam Var”

Hoşça kalın,dostça kalın, mutlu kalın, ömrünüz uzun günleriniz bereketli olsun

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.