Amasya İtimat

DOKTOR DEMİR KONFERANS VERDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Demokrasi ve Milli Birlik ve Demokrasilerde Katılım Hak ve Sorumluluk konferansı düzenlendi.

Şehir İdris Bolat Anadolu lisesinde ilçede görev yapan lise öğretmenlerine düzenlenen konferansta O Gece Cumhurbaşkanımızın dik ve kararlı duruşu sayesinde milletimizin büyük bir tehlikenin eşiğinden döndüğünü belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer:

“15 Temmuz sadece Türk tarihinde değil,Türk milletinin tarihte var olduğu sürede yaşamış olduğu en büyük ihanetlerden bir tanesidir.Sureti haktan görünüp insanları din, iman, kitap ve Kur’an diyerek kandırarak, aslında kökleri dışarıda olan ama bütün kurumlarımızın içine sızmış zehirli bir sarmaşık gibi bütün kurumlarımızı ele geçirmeye çalışmış bir terör örgütü ile yüzleştik.

Bu terör örgütünün unuttuğu bir şey vardı. Türk milleti tarihi boyunca hiçbir zaman bu durumlarda bağımsızlığından ve bölünmez bütünlüğünden ödün vermemişti. Tarihimizde çok defa olduğu gibi o akşamda aziz milletimiz canları pahasına topların, tankların önlerine bedenlerini atarak aziz vatanı ve darbe görüntüsü altında işgal etmek isteyen gizli güç ve servislerin  Türkiye’yi işgal etmeye çalışan elli yıllık bir terör örgütünün hevesini kursağında bıraktı.

O kanlı gecede birçok insanımız şehit ve gazi oldu. Bu millet tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anacaktır” dedi.

Program Amasya Üniversitesinden Dr. Gönül Türkan Demir tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ve Demokrasilerde Katılım Hak ve Sorumluluk konulu  konferansı ile sona erdi.

Yorum Ekle