Amasya İtimat

POLİTİKA ISINIYOR. HDP   MYK ÜYESİ KENAN KALYON TAŞOVADA

 

 

 

Halkların Demokratik Partisi MYK  fahri üyesi Kenan kalyon  ilçemizi ziyaret ederek, ezilenlerin ve mazlumların burjuva düzen partilerine mahkûm olmadığını belirterek, “HDP, halkın kendi iktidarını kurma yolunda mücadelesine devam edecektir. Halkımız ne AKP’ye, ne CHP’ye, ne de MHP’ye mahkûmdur” dedi.

Halkların Demokratik Kongresi   MYK üyesi Kalyon; HDP Taşova  temsilcisi Fazlı Kuru  ile  Konak Kafe  çay bahçesinde  siyasi gündemi değerlendirmesinde,  HDP olarak yeni bir döneme girdiklerini söyledi. Yeni dönemde AKP iktidarına karşı muhalefeti başlatmak amacıyla Türkiye’nin dört bir tarafında harekete geçtiklerini ve örgütlenmeye başladıklarını belirten Kalyon ; “Halkların Demokratik Kongresi, güçlü bir halk hareketinin başlangıcı olarak doğdu. Türkiye’nin demokratikleşmesi, eşit yurttaşlık hakkının sağlanması, ırkçı, dinci, mezhepçi, milliyetçi, ayrımcı tüm uygulamalara son vermek için mücadeleye devam ediyoruz.” dedi.

HDP olarak Türkiye’nin makûs talihini yenecek bir mücadelenin içinde olduklarını vurgulayan Kalyon, şu an seçimlere girecek partiler arasında yer aldıklarını, amaçlarının 81 ilin tamamında da örgütlenmek olduğunu dile getirdi. Bu coğrafyada yaşayan hiç kimsenin yok sayılamayacağını kaydeden Kalyon; “ Seçimlere  partimizin amblemi ile gireceğiz, Her hangi bir parti ile ittifak söz konusu değil. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığımız oy oranı bizi parti olarak seçime girmemizi zorluyor. Biz HDP olarak parlamentoya girdiğimiz  zaman AKP  , Anayasa değişikliği için,seçim barajı  konularında yeterli çoğunluğu bulamayacak  ve de keyfi kararlar alamayacak.”dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.