Özübek, TAŞDEF Genel Başkanlığına aday

2013 yılında İstanbul’da kurulan Taşova derneklerini bir çatı altında toparlayıp  derneklerarası birlik ve beraberliği tesis  etmek isteyen Taşova Dernekler Federasyonu, (TAŞDEF) 6 Mart 2016 günü İstanbul’da bir toplantı yapmıştı.

 

30 Nisan 2016 Pazar günü Mehmet Akif Ersoy Kültür merkezinde yapılacak olağan kongre  öncesi Taşova derneklerinin  başkanlarının belirli aralıklarla  yaptıkları kulis ve  toplantılarda  TAŞDEF in işlevi,  yaptıkları, yapacakları ve yapması gerekenlerin neler  oldukları konularında  iştişareler yapıldı. Görüşmeler sonunda;  etkin ve  tecrübeli,  Siyasi ve sosyal  yönünün  ağır olacağı  Siyaset üstü bir  yönetim anlayışı ile  Taşova  İlçemiz vede Köyleri derneklerimizin de içinde yer alacağı Güçlü bir  TAŞDEF  Yönetimin oluşturulması yönünde  hem fikir olundu. .

Son olarak 24 Nisan Pazar günü  Eyüp’de  Bereket  Döner restauranta verilen kahvaltıda Taşova  derneklerinin  başkanları ve TAŞDEF için  belirledikleri delegeleri ile   kahvaltıda   bir araya geldi.

TAŞDEF Başkanı Mahir  Doğru, yaptığı konuşmada;    ” Federasyonumuzun kuruluşundan  bugüne  emekleri olan, destek  veren hemşehrilerimize  teşekkür ederim. Yeniden  aday olmayacağım, ancak  istemeleri halinde  yeni yönetimin her zaman yanında yer  alırım . Güçlü bir  Taşova  hedefiyle  yola  çıktıklarını ancak  tüm Taşova derneklerimizin desteklerinin alınması düşüncesi taşımamıza rağmen  derneklerimizin bu konuda  desteklerini alamadığımızı belirtiyorum. Belki bir  süreçti, bundan  sonraki dönemde  bu konuda  Güçlü TAŞDEF için bu desteklerin öneminin  farkına  varıldığına  inanıyorum . Bu katılım ile de bunun gerçekleşeceğine  inanıyorum. Birlik ve  beraberliğimiz için tek aday konusunda ısrarım var. Birliğe ihtiyaç var  ikilik olmaması için bu  gerekiyor. Bugün  bu  kahvaltımıza katılan siz başkanlarımıza ve  delegelerimize  teşekkür  ediyorum ” dedi.

İttifakla TAŞDEF Genel başkanlığına aday gösterilen Avukat Uğur Özübek  konuşmasında; ”Değerli hemşehrilerim, bildiğiniz üzere TAŞDEF’den  önce bir  Taşovalılar derneğimiz vardı. O derneğimizin de kurucuları arasında idim.  Taşovalılar  derneğimize  ne hikmetse  bazı derneklerimiz dışında destek vermedi ve  belirli bir  süreç sonrasında sadece ismi ile  gündeme  geldi. Devamında  TAŞDEF kuruldu. Sanıldı ki  TAŞDEF kurulunca  Taşovalılar  derneği aksine  harıl harıl çalışılacak Tüm dernekler  burada yer  alacak. Ne oldu yine  aynısı oldu, Demek ki derneklerin kurulması yeterli olmuyor. Bu nedenle  Ben TAŞDEF için adayım ancak bu kurumun kurumsallığı için Tüm Taşova  derneklerimiz  bu oluşumda yer  almalı, herkes elini taşın altına  koymalı. Seferberlik misali hep beraber bir  şeylerin yapılması konusunda çalışmalıyız. TAŞDEF  Taşova’mız için  gerçekten  bir  ihtiyaç.  30 Nisan  günü yapılacak kongrede  Sizlerle  beraber  TAŞOVA’mız için İstanbul’da yaşayan Taşovalılarımız  için Taşova’mızın Birliği için  adayım. Kongrede ve  Kongre sonrasındaki süreçte  destekleriniz bekliyorum.” dedi. ‘

Kahvaltı organizasyonuna katılan tüm katılımcıların onayladığı bu adaylık sevinç uyandırdı.

UĞUR ÖZÜBEK’in BİYOGRAFİSİ:

Av.Uğur Özübek, 25 Ekim 1977 günü ilçemize bağlı Devre köyünde doğdu . Ankara Hukuk fakültesi Mezunu olan Özübek, halen Bağcılar’da  aktif  olarak avukatlık  yapıyor. Evli ve  iki çocuk babası olan Özübek İstanbul Bağcılar Belediyesi Ak Parti Belediye Meclis Üyeliğini 2 dönemdir  deruhte ediyor. Taşova Devre Köyü Derneğinde  2007-2013 yıllarında  Dernek Başkanlığı  yapan Özübek,   TAŞDEF’den  önce faaliyette  olan Taşovalılar derneğinin de kurucuları arasında yer almış olup, halen Bağcılar İlçesi Kızılay Şubesi Yönetim kurulu üyeliği yapmakta .

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.