ÖZKAN AĞIŞ İLKÖĞRETİM OKULU BAHÇESİNE

 

ÖZKAN AĞIŞ İLKÖĞRETİM OKULU BAHÇESİNE “NALAN AĞIŞ ÇEŞMESİ”


Özkan Ağış tarafından Özkan Ağış İlköğretim Okulu bahçesine, merhum eşi Nalan Ağış adına çeşme yaptırılan çeşme 21/12/2011 günü sade bir törenle öğrencilerin hizmetine sunuldu.


İlçemizde eğitime her zaman verdiği değer ve destekle bilinen Taşovalı işadamı Özkan Ağış, 1999 yılında eğitim-öğretime kazandırdığı Özkan Ağış ilköğretim Okulu’na, 2007 yılında kaybettiği rahmetli eşi Nalan Ağış adına “NALAN AĞIŞ ÇEŞMESİ” yaptırdı.


Okul bahçesinde saat 14:30’da yapılan programa, İlçemiz Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Şube Müdürü Hamit Akkoyunlu, İlçemiz Müftüsü Osman Bircan Tuğlu, Öğretmenevi Müdürü Ömer Faruk Gültekin, Özgür Gıda Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kurucusu Özgür Ağış ve Oğulları Ali Rıza Ağış, Ümit Ağış, Özkan Ağış İlköğretim okulu idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Günün önemine dair konuşmayı Okul Müdürü Salih Zeki Gültekin yaptı. İlçemiz Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan’ın konuşmasından sonra İlçe Müftüsü Osman Bircan Tuğlu’nun duaları ile ”NALAN AĞIŞ CEŞMESİ”nin açılışı yapıldı.


Okul çok amaçlı salonuna geçilerek Nalan Ağış Hanımefendi’nin, Özkan Ağış İlköğretim okuluna yaptığı ziyaretlerden alınan fotoğraflardan oluşan bir slayt sunumu yapıldı ve katılımcılara ikramlarda bulunuldu.


Daha sonra, Özkan Ağış İlköğretim Okuluna emeği geçen Ağış Ailesine ve Sayın Kaymakamımıza plaketleri sunuldu. Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil Şivgan, Taşova’nın eğitimine katkılarından dolayı Ağış Ailesine teşekkür etti.


Plaket töreni sonrası okulun derslik ve diğer bazı birimleri gezilerek program sona erdi. Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy okul ziyaretleri için Özkan Ağış İlköğretim Okulu’ndan ayrıldılar.


* Diğer resimler için albümümüze <<<Bakınız>>>

Yorum Ekle