Amasya İtimat

ÖLÜM KADIN MESELESİ

Taşova Kaymakamlığınca organize edilen  “Ölüm Kadın Meselesi” adlı tiyatro oyunu, Maydanoz Sapları Tiyatro Ekibi tarafından izleyicilerle buluşturuluyor.

Maydanoz Sapları Tiyatro Ekibi, sadece karakterlerin trajedisini değil, aynı zamanda toplumun sessizliğini ve bu sessizliğin neden olduğu utanç duvarını da gözler önüne seriyor. “Ölüm Kadın Meselesi” adlı oyun, kadınların yaşadığı zorlukları ve toplumsal meseleleri çarpıcı bir şekilde yansıtıyor.

Tiyatro ile ilgili Kaymakamlık bir Davet Mesajı yayınladı:

”Kaymakamlığımız koordinesinde; İlimizde tiyatroya gönül vermiş ve resmi kurumlarda görev alan kişilerin bir araya gelmesiyle tiyatro faaliyetinde bulunan ‘’ Maydonoz Sapları Tiyatro Ekibi ‘’ tarafından 21 Şubat 2024 Çarşamba günü akşam saat 19.30 da İlçemiz Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda ‘’Kadınlarımızın ortak kaderlerinin ortak kederlerine dönüştüğüne dair farkındalık oluşturan Ölüm Kadın Meselesi ‘’ isimli tiyatro oyununa tüm halkımız davetlidir.”

Girişi ücretsiz olan Tiyatro eseri, 21 Şubat 2024 Çarşamba günü saat 19.30’da Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda başlayacak.

Yorum Ekle