OKUYUCULARA SELAM

Değerli okuyucularım,


        1973 yılında başladığım memuriyet hayatıma, 15 Temmuz 2010 tarihi itibariyle, emekliye ayrılmak suretiyle son veriyorum. Memur olmam için her türlü fedakârlığa katlanan merhum anam ve babama öncelikle, şükranlarımı ve Mevla’nın rahmetini dualıyorum. İkinci olarak, bana bunca yıl maaş ödeyen devletime bekâ, milletime şükran sunuyorum. Birlikte çalıştığım değerli mesai arkadaşlarımdan, değerli amirlerimden ve sevgili öğrencilerimden helallik diliyorum.


 


        Gerek öğretmen ve gerekse idareci sıfatıyla sergilediğim bütün davranışlarımdan hiç birinin, karşımdakini incitme kastından değil, vatanım ve milletim için daha faydalı olanı arama heyecanımdan kaynaklandığının bilinmesini özenle ve önemle istirham ediyorum.


 


          Bu paylaşımdan sonra, hayatımın bundan sonraki bölümünü, bu güne kadarki, bilgi ve birikimimi, insanımızla paylaşmaya adadığımı bildirmek istiyorum. Hiçbir siyasi ikbal, makam mevki ve maddi menfaat beklemeksizin bildiğim doğruları çekinmeden, bıkmadan ve usanmadan sizlerle paylaşacağımın bilinmesini bekliyorum. Yazacaklarımız kimilerinin hoşuna gitmeyebilir, kimileri tarafından sevilmez veya kimileri eleştiri getirebilir ama sonuç ne olursa olsun kendi doğrularımızı ve aziz milletimizin, günü ve geleceği ile ilgili, düşünce ve önerilirimizi açık yüreklilikle belki zaman zaman, tabiri caizse “Zülf ü yâre” dokunarak paylaşacağız.


 


        Yanlış yapan kim olursa olsun, ister devlet olsun, ister kişiler olsun, ister hukukçular olsun, ister çeteler, isterse siyasiler olsun hepsinin yanlışını bazen ince dokundurmalar bazen da balyoz ağırlığında kelimelerle ve yüksek sesle sizlerle paylaşacağım.


 


        Ancak yapacağımız eleştirilerin hiç birisi kişilerin şahsına değil, düşüncesine, tarzına ve programına olacaktır.


 


        Önerisi olmayan hiçbir eleştiri yapmayacağım. Alternatifini bilmediğim hiçbir konu hakkında görüş beyan etmeyeceğim.


 


        En büyük ve belki de en acımasız eleştirileri, ehil olmayan insanlara görev verilmesi, görev alanların, aldıkları görevleri layıkı vechile yerine getirmemeleri gibi konulara getireceğiz.


 


        Allah şaşırtmasın.


 


 


 

Yorum Ekle