Okul Kantinleri Denetlendi

 

Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer İlçede bulunan ilköğretim ve ortaöğretim okullarının kantinlerini denetlediklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, okul kantinlerinde sağlıklı ürünlerin tüketimine yönelik yayımlanan genelgenin ardından kantinlerde, kızartma, cips ve gazlı içeceklerin satışının yasaklandığını belirten Tümer;

“ Genelge kapsamında okul kantinlerinde  başta meyve olmak üzere doğal ürünlerinde satışı yapılırken, okul kantinlerin standartlara uygun hareket edip etmediklerini kontrol ediyoruz.

Bakanlığımızın yayınladığı genelgeye ailelerimiz tarafında da mutlaka destek verilmesi gerekmektedir. Daha önceki dönemlerde çocuklarımız kızartma, cips ve gazlı içeceklere rağbet göstermekteydi ve bununla birlikte sağlıklı beslenemedikleri görülmekteydi.

Öğrencilerimizin sağlıklı gıdalar tüketmesi ve sağlıklı beslenmeleri için üstümüze düşen görevleri tam manası ile yapmaya çalışıyoruz.

İlçe genelindeki okul kantinlerini sırasıyla incelemeye devam edeceğiz, çocukların dengeli beslenmesi için süt, yoğurt, ayran ve meyve gibi gıdaların okulların tümünde satılmasını önemsiyoruz” dedi.

Yorum Ekle