Oktay Öğretmen Unutulmadı

Van’daki depremde yaşamını yitiren şehit öğretmen Oktay Türkoğlu , Öğretmenler Günü dolayısıyla Taşova’daki  mezarı başında  anıldı.

Van depreminde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden öğretmen çift için 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Van Zübeyde Hanım İlköğretim Okulunda zihinsel engelliler öğretmeni olarak görev yaparken 23 Ekim 2011’de meydana gelen depremde eşi Emel Türkoğlu ile hayatını kaybeden Oktay Türkoğlu’nu  Taşova’da  meslektaşları unutmadı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer,anma töreninde yaptığı konuşmada öğretmenler ve eğitim camiası için 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün önemine işaret ederek

“Van’da 2011 yılında meydana gelen depremde hayatını kaybeden şehit öğretmenimizi her 24 Kasım Öğretmenler gününde olduğu gibi  bu yılda ziyarete geldik.

Öğretmenlik mesleği sadece yaşadığımız sürece devam eden ve son bulan bir meslek değildir.Öğretmenler yetiştirdikleri öğrencilerle sadece kendi hayatlarına değil bundan sonraki döneme de hitap eden  ilahi bir meslektir” dedi.

Oktay Türkoğlu’nun babası İzzet Türkoğlu ise Bir öğretmen babası olarak hem kendi oğlumla hem de bütün öğretmenlerle gurur duyduğunu belirterek “Öğretmenler yetiştirdikleri arkalarında bıraktıkları öğrencilerle gurur duyarlar.Oğlumun vefatının yedinci yılı öğretmenler gününe bir ay kala vefat etti biz şehit olduğuna inanıyoruz bu mutlu günde onu hüzünlü ve mutlu bir şekilde anmaya geldik” dedi.

Daha sonra öğretmen çift için dua edildi.

Van’da 23 Ekim 2011’de meydana gelen depremde eşi ile enkaz altında kalarak hayatını kaybeden genç öğretmen Oktay Türkoğlu’nun cenazesi memleketi Amasya’nın Taşova ilçesinde, eşi Emel Çiler Türkoğlu’nun cenazesi ise Konya’nın Akşehir ilçesinde defnedilmişti

 

 

Yorum Ekle