Amasya İtimat

Öğretmenlere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

Öğretmenlere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

İlçemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Fatih projesi kapsamında Yeşilırmak Çok Programlı lisesi öğretmenlerine Tablet Bilgisayarlar dağıtıldı.
Okulun öğretmenler odasında düzenlenen programa Taşova Kaymakamı Engin Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Şube Müdürleri Hamit Akkoyunlu, Mehmet Uysal, okul müdürleri ve tablet verilecek öğretmenler katıldı.
Kaymakam Uysal Projenin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamayı amaçladığını belirterek, ” Bilgisayar destekli eğitim projesi olan Fatih Projesi ile bilişim teknolojilerini daha etkin kullanan nesiller yetişecek. Öğretmen ve öğrencilerimize sunulan bu imkânların daha verimli ve bilinçli kullanımı içinde gerekli eğitimler veriliyor.” dedi.
İlçe Milli Müdürü Ali Rıza Atasoy “Bakanlığımız 2011 yılından itibaren pilot illerimizde öğretmen ve öğrencilerimize dağıtmaya başladı. Ülkemiz genelinde bu güne kadar 62 bin 800 tablet dağıtımı yapılmıştır. Bugün de ülkemiz genelinde 675 bin tablet dağıtılacaktır. İlçemizde Anadolu İmam hatip Lisesi ve Yeşilırmak Çok programlı lisesine dağıtımı yapılacaktı. Anadolu İmam hatip lisesi binası yeniden yapılacağı için bu okulumuza dağıtım yapamayacağız. Bugün öğretmenlerimize tabletlerini veriliyoruz öğrencilerimize de önümüzdeki haftalarda dağıtım yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.