Amasya İtimat

NOKTA ✍️

Ahmet Şimşek
Dünyanın bitmeyecek hiç bir şeyi yoktur. Özellikle bitmeyecek sandığınız şuuu çok uzun ömür var ya, inan o aslında çok kısadır.

 

Bir gün her şey biter, ömür biter, derdin biter, gençlik gider, bunların hiç birine güvenmeye gerek yok. Biliriz ki güvenme zengin haline, bir kıvılcım yeter, güvenme güzelliğine bir sivilce yeter. Yürek kurşun gibidir ne erir ne değişir. Karakteri misket olmuş insanlar, bir gram pislik sudan geldiniz, bir avuç toprağa düşeceksiniz. İndirin egonuzu yalan halinizle yalan olacaksınız nasılsa ne ekersen onu biçersin demişler. Buğday ektin de arpa biçtin, tahtından inmeyen padişah yoktur.

 

Uyanın uykudan, koyun yürekliler. Mert olmak için ekstra kimlik vermiyorlar, insan olduğunu unutma ki kemik atılmış çöplükte sizleri gezerken görmesinler. Noktalar virgül olmaz, virgüller nokta olmaz. Şu koca cihanda bir nokta olmaya bakın. Bu dünyada küçük bir nokta olamayanlar kayıptasınız ha.

 

O çok sevdiğiniz dünya malı ve güzelliği arkanızda bir noktayı bile bırakacak size bir şeyler katmadıysa, dünya gafletine devam edebilirsiniz. Paranın gücü sadece dünyada geçiyor.✍️.Nokta…

Yorum Ekle