Ne yaptıysa da olmadı, ve HAMİT DE GİTTİ!…

Gençlerin işsizlik nedeni ile her geçen gün büyük şehirlere göçtüğü ilçemizden bir yıldız daha kaydı.

İyi ki Yüksel Akın Taşova Meslek Yüksek okulumuz var, iyi ki Özgür Mobilya var, iyi ki Tarım Kredi Yem Fabrikası (BAFAY), Nur AVM, Erkut Süpermarket var. Yoksa nüfusumuz sekiz bine düşecekmiş.

Yeşilırmak mahallesi halkından Belediye emeklisi Fıkret Darıcı’nın oğlu Hamit Darıcı, bir çok farklı işler yapan girişimci bir genç olarak tanınıyordu. Aynı zamanda İmam-Hatip Lisesi mezunu olan Hamit Darıcı, ilçemizi Türkiye Hentbol Süper Liginde temsil eden ve iki yıl önce kapanan Taşova Hentbol Spor ve Yeni Taşovaspor maçlarında semaver çayı, simit, kuruyemiş, bisküvi türleri satışı yapıyordu. Sair günlerde Muhsin Yazıcıoğlu Gezi yolunda çay ve pamuk şekeri ile değişik ürünler satan Darıcı, Pamuk şekeri aracı alarak bir süre imalatını sürdürdü. Terminal civarı ve İş Bankası önünde gözleme yapan ve çocuk oyuncakları satan Hamit, adeta Taşova’nın sembolü olmuştu.

Kısa süreli İŞKUR elemanı olarak çalıştı ve bu süreler arasında Üniversite sınavı ve KPS hazırlık kurslarına gitti. Yeşilırmak camii karşısına Bakkal da açtıysa da yine de tutunamadı.

Ve Hamit Darıcı da İstanbul’a gitti…..

Hamit Darıcı’ya bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle